Antalya Haber

Başkan Akaydın Halk Kart sözleşmesini imzaladı

Başkan Akaydın Halk Kart sözleşmesini imzaladıAntalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Kart Antalya Projesi kapsamında gerçekleştirilen Toplu Taşıma Elektronik Ücret Toplama ve Araç Takip Sistemi (Antalya Halk Kart) ihalesini kazanan Akıllı Kart Teknolojileri (A Kent Firması) ile sözleşme imzaladı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, sözleşmenin Antalya’ya hayırlı olmasını diledi. Akaydın, A Kent Firması’nın ihale şartnamesi gereği 4 ay içinde sistemi kurması gerektiğini belirtti. Akaydın, “Süre içinde ne taahhüt ettilerse yapacaklar. Daha erken bitirirlerse tabiî ki seviniriz” dedi.
Ulaşımla ilgili teknolojinin Antalya için gerekli olduğunu belirten Akaydın, “Antalya bu teknolojiye sahipti. Ancak ulaşım esnafının ve halkın aleyhine işliyordu. Daha üstün bir teknolojiyi halkın lehine kullandırmak üzere bu ihaleyi gerçekleştirdik. Antalya’ya bir çivi daha çakılmıştır” diye konuştu.
Ulaşım hat optimizasyonu çalışmalarının da sürdüğünü ifade eden Başkan Akaydın şunları söyledi: “Ulaşımla ilgili sıkıntılar var. Bu sorunu çözmek için ilk adımı Halkkart ile attık. Ardından ulaşım optimizasyonu ve otobüs alımlarını yapacağız. Ulaşım master planı, raylı sistemin işletilmesi, toplu ulaşımda yeni bir model belirlenmesi, kavşak düzenlemeleri daha ileriki adımlarımız olacak.”
Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşaviri İlker Gedik de A Kent Firması’nın sözleşmeyi imzalayarak, Başkan’ın imzasına sunduğunu ifade etti. Gedik, firmanın bugün itibariyle 900 milyon liralık teminatı belediye hesabına yatırdığını kaydetti.
24 Eylül’de gerçekleşen Halk Kart İhalesi’ni yüzde ikisi belediye payı olmak üzere KDV hariç toplam yüzde 5 komisyon teklifi veren A Kent Firması kazanmıştı. İhale 8 Ekim’de Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın tarafından da onaylanmıştı.

Medyantalya

“Başkan Akaydın Halk Kart sözleşmesini imzaladı” için 2 yorum

  1. Hayırlı olsun kentimize.Dilerim diğer kart gibi çile çekmeyiz başvurularda,teslim alımlarda.

  2. sayın başkanım halk kart antalyamıza hayırlı olmasını temenni ederim sizede çalışmalarınızda başarılar sizi çok beğeniyoruz byyy

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s