Antalya Haber, Eğitim, Kültür, Kendini Geliştir, Konferans, Nasıl Yapılır ?, Polis & Adliye

Antalya polisi strese yenilmeyecek

Antalya polisi strese yenilmeyecekAntalya Emniyet Müdürlüğünün “ Sağlıklı Polis, sağlıklı Hizmet” Projesi kapsamında “ Stres nedir, insan sağlığı üzerindeki etkileri, stresle başa çıkma teknikleri” konulu seminer düzenlendi.

Antalya Psikiyatri Merkezinde görevli Psikiyatrist  Dr. Suat Can’ın  Uncalı Sosyal Hizmet ve Eğitim Tesislerinde gerçekleştirdiği  eğitime Polisler büyük ilgi gösterdi. Dr. Suat Can açılış konuşmasında, sigara, alkol, çevresel faktörler, gürültü, her türlü değişken koşullar, göç ve ruhsal değişikliklerin stresi tetikleyerek, insan organizması üzerindeki etkilerine vurgu yaptı. Ağız kuruluğu, gergin kaslar, hızlı nefes alma-verme, unutkanlık, endişeli ve gergin ruh hali, sakarlık, çabuk sinirlenme, alkol ve diğer maddelere olan ilgi, uyku bozukluğu, saldırganlık ile kendini belli ettiren stresin hayatın her alanında var olacağını sözlerine ekledi.

Psikiyatrist Dr Can, “Stres denen olgu yaşamın her döneminde vardır. Stresi sadece olumsuz anlamda değerlendirmek yanlış olur. Kimi zaman bizi motive de eder. Kentlerde yaşamak, tüketim çılgınlığı ile düzensiz beslenme ve yaşamak biçimi insan sağlığı üzerinde etkileri vardır. Stresin olumsuz taraflarından kaçınmak için, nefes egzersizleri, gevşeme yöntemlerini öğrenin. Bedeninize iyi bakın. Uykunuza ve beslenme tarzınıza dikkat edin. Mutluluk, sahip olduğunuz şeylerin çokluğu ile değil, ihtiyaç duyduğunuz şeylerin azlığı ile ölçülür. Daha çok tüketim demek, mutlu yaşamak değildir. Duygularınızı etrafınızdaki insanlar ile paylaşın. Sahip olduğunuz değerler ile çatışmayın. Zamanı dengeli kullanın. Plan yapın. Sosyal destekten faydalanın” sözleriyle stresin modern çağın ayrılmaz bir parçası olduğunun altını çizdi. Seminerin ardından Dr Suat Can, Antalya Emniyet Müdürlüğünün sağlıklı Polis Projesini hayata uyarlayan Antalya Emniyet Müdürü Dr. Ali Yılmaz’a teşekkür etti.

AntalyaGüncel

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s