Antalya Haber, Hizmet, Kepez, Tarım

Kepezde, kurban kesim yerlerini belirlendi

Kepez Belediyesi, vatandaşların, Kurban Bayramı’nı sorunsuz bir şekilde yaşamaları için 4 noktada kurban satış yeri, 6 noktada kurban kesim yeri oluşturdu.

                                                                            Kepez Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşların kurbanlıklarını sağlıklı, kurallara uygun ortamlarda alabilmesi için alt yapı hazırlıklarını tamamladı. Kepez Belediyesi Encümeni, yaptığı toplantıda 4 noktada kurban satış yeri oluşturulmasına karar verdi. Fevzi Çakmak Mahallesi, Çamlıbel Mahallesi Dallar Sitesi önü, Düdenbaşı Mahallesi Toptancı Hal Kavşağı’ndaki baş olan ile Varsak Menderes Mahallesi’nde mezbaha yanındaki alanda kurbanlık hayvan pazarı kuruldu.

Haftanın 3 günü ilaçlanan kurban satış yerinde, hayvanların su ihtiyacı da karşılanıyor. Her gün genel temizliğin yapıldığı kurban pazarında, zabıta da 24 saat görev yapıyor. En büyük hayvan pazarının kurulduğu Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki kurban satış yerindeki, Türkiye’nin değişik bölgelerinde gelen, celepler de, Kepez Belediyesi’nin yaptığı hizmetlerden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Başkan Hakan Tütüncü, kötü görüntülerin oluşmaması, sağlıklı ortamlarda, kasaplar tarafından, Kurban’ın maneviyatına uygun bir şekilde kesimin yapılması için de 6 noktada kesim yeri oluşturduklarını kaydetti. Kepez Belediyesi Encümeni’nin aldığı kararla şu noktalarda kurban kesim yerleri belirlendi: Zafer Mahallesi (Cumartesi Pazarı), Yeni Doğan Mahallesi (Kapalı semt pazarı),Gülveren Mahallesi (Kapalı semt pazarı), Varsak Karşıyaka Mahallesi (Kapalı semt pazarı), Teomanpaşa Mahallesi (Kapalı semt pazarı), Çamlıbel Mahallesi (Dallar Sitesi önü)

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s