Hobi, Yetenek, Zevkler ve Renkler

Vücutlara resim yapıyor

Vücutlara resim yapıyorAmerikan Sanatçı Craig Tracy’nin resim yapmak için kullandığı tuvaller gövdeler. İnsanların vücutlarını alıyor, tuval yapıyor ve birbirinden farklı hallere sokuyor. Sanatçının vücut resimleri arasında koşan bir çıta, yeni açılan bir ayçiçeği kızgın bir okyanus ve bir çok farklı tasarım var. Bir kadının sırtına yaptığı leopar resmi öylesine gerçekçi ki bakan herkes onun gerçek bir leopar olduğunu düşünüyor.

2002′de vücutlara resim yapmaya başlayıp 2005 yılında galeri açan Tracy’nin modellerini gönüllü kadınlar oluşturuyor. Hatta Almanya, Amerika, İngiltere’den bir çok kadın vücudunu boyatmak için Tracy’ye geliyor. Sanatçı her resmini iki günde planlıyor.
Tracy kendi ağzından sanatını ise şöyle anlatıyor: “İnsan vücudu kullanıp, resim yapmak bence yeni gelişmeye başlayan bir sanat ve ileriki yıllarda bu sanatın daha güzel örnekleri de çıkacak. Bir şeyleri karıştırmayı ve insanlara göstermeyi seviyorum. Model tuvalimle konuşuyoruz, yemek yiyoruz ve ortaya beraber bir sanat koyuyoruz.”

http://www.turkiyeturizm.com

Medyantalya

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s