Antalya Haber

Türel’den,Melli ve Akaydın’a dava

Türel'den,Melli ve Akaydın'a davaMenderes Türel seçim öncesi şahsıyla ilgili suçlamada bulundukları için Akaydın ve Melli’ye 50 bin liralık manevi tazminat davası açtı

Eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ve CHP İl Başkanı Ömer Melli hakkında, ”seçimlerden önce şahsıyla ilgili suçlamalarda bulundukları” iddiasıyla tazminat davası açtı.
Mendes Türel, yaptığı açıklamada, ”Seçim döneminde şahsımla ilgili yapılan yakışıksız suçlamaların hesabını bağımsız yargı önünde soracağımı söylemiştim” diyerek, seçimlerden önce CHP İl Başkanı Ömer Melli ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Akaydın’ın kendisine asılsız birçok suçlama yönelttiğini söyledi.
Türel, ”Aslı astarı olmayan birçok suçlamaya muhatap olmuştum. O nedenle Ömer Melli’ye CHP İl Başkanı sıfatıyla, Mustafa Akaydın’a da, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı sıfatıyla ayrı ayrı iki tazminat davası açtım” diye konuştu.
Türel, avukatına devir teslim töreninin ardından talimat verdiğini ancak belge ve delillerin toplanması amacıyla davanın yeni açıldığını kaydetti.
CHP İl Başkanı Ömer Melli de , seçimlerden hemen önce Mustafa Akaydın ile birlikte katıldıkları bir televizyon programında ortaya koyduğu belgeler üzerine Türel’in telefonla bağlayarak ”Sana yarın dava açıyorum” dediğini söyledi. Aradan 7 ay geçtiğine dikkati çeken Melli, Türel’in 50 bin TL tazminat talebinde bulunduğunu bildirdi.

BizimAntalya

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s