Açılış, Alanya, Antalya Haber, Fuar, Kültür, Konferans, İlçeler

Dünya Paıntball Şampiyonası’nın son ayağı Antalya’da başladı

Dünya Paıntball Şampiyonası'nın son ayağı Antalya’da başladıDünya Paintball Şampiyonası ”The Millennium European Paintball Series”in son ayağı Antalya’nın Kemer ilçesindeki Limak Limra Otel’de başladı.

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Latif Aral Aliş, şampiyonaya 24 ülkeden 114 takımın katılacağını ve toplam 5 bin kişinin misafir edileceğini açıkladı. Aliş, şampiyona sonucunda kazananın Türkiye olacağını belirterek, yarışmaların Eurosport tarafından canlı yayınlanacağını ve bunun önemli bir tanıtım olacağını söyledi.

Organizasyonun Türkiye’de ilk kez düzenlendiğini belirten Latif Aral Aliş, şampiyonanın Türkiye ayağının beşinci ve son ayak olduğunu, buradaki yarışmalar sonucunda şampiyonun belirleneceğini bildirdi. İlk dört ayağın Almanya, İngiltere, Fransa ve İspanya’da yapıldığını kaydeden Aliş, şampiyonada Türkiye’nin 12 takımla mücadele ettiğini bildirdi.

Aliş, Türkiye’den, M5 kategorisinde ”Noname” ve Div 2 kategorisinde de ”Joker” takımlarının Millenium Series Sarsılmaz Cup Türkiye ayağında üst sıralarda yer almalarından dolayı bu şampiyonada da ilk üçe girmelerini beklediklerini söyledi. Türkiye’de 36 bin kişinin paintball oynadığını belirten Aliş, şunları kaydetti: ”Paintball koşma, mücadele etme, strateji ve taktik geliştirme gibi birçok işlev içerdiği için insan vücudunun her yanını çalıştırıyor ve her yönden yararlı oluyor. Dünyada Formula 1 ne ise, paintballda da ‘The Millennium European Paintball Series’ Dünya Şampiyonası o.”

AntalyaGüncel

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s