Antalya Haber, Dernekler - Vakıflar

Antalyalı iş kadınlarından birlik mesajı

Antalya İş Kadınları Derneği (ANTİKAD) birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Ülkenin içinde bulunduğu sıkıntıdan hoşgörü ve dayanışma ile çıkılabileceği belirtildi.
Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Sevinç Eyilik, Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin 736. ölüm yıldönümü nedeniyle yaptığı yazılı basın açıklamasında, “Gün birlik, dayanışmanın yanı sıra barış ve kardeşliği ilmek ilmek örme günüdür.” dedi. Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini belirten Eyilik, Türk-Kürt, Alevi-Sünni, hepsinin bu ülkenin insanları ve Türk vatandaşı olduğunu kaydetti. Eyilik, “Anadolu topraklarında yüzyıllarca birlikte kardeşçe yaşadık. Yine öyle olmak zorundayız.” ifadelerini kullandı.
Mevlana’nın sevgi ve hoşgörü mesajlarının, aradan geçen asırlara rağmen eskimediğini ve dünya üzerinde artarak yayıldığını kaydeden Eyilik, Hz. Mevlana’nın mesajının evrensel bir nitelik kazandığını ifade etti. Hz. Mevlana’nın dünyanın manevi sahiplerinden olduğunu hatırlatan Eyilik, Mevlana’sız bir Türk kültürü düşünülemeyeceği gibi, onsuz bir dünya kültürünün de eksik kalacağını vurguyadı. Eyilik, savaşların ve acıların pençesinde kıvranan dünyanın ona her zamankinden daha çok ihtiyacı bulunduğunu sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s