Kültür, Tiyatro

Tiyatrolarda bu hafta

Antalya Devlet Tiyatrosu (ADT), Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT) ile Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), geçen hafta prömiyerleri yapılan oyunları sahnelemeyi sürdürüyor.
ADT oyuncuları 20 ve 22 Aralıkta, Ayhan Akalın’ın yazdığı, Selim Bayraktar’ın yönettiği ”Cıbıl Kurt” adlı çocuk oyununu sahneleyecek. Doğanın kirlenmesinin konu edildiği oyunda, Keloğlan ve Cıbıl Kurt’un maceraları müzik ve dans eşliğinde aktarılıyor.
ADT Sahnesi’nde dün prömiyeri yapılan, İvan Sergeyeviç Tungenyev’in yazdığı ”El Kapısında” oyunu ise 25 Aralıka kadar Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde izlenebilecek.
ABT oyuncuları ise İtalyan yazar Dario Fo tarafından kaleme alınan ”Ödenmeyecek Ödemiyoruz” oyununu, yarın, 24 ve 25 Aralıkta sahnelemeye devam edecek. 
Dario Fo’nun 1974’te kaleme aldığı oyunda, İtalyan varoşlarında yaşanan işçi sınıfı mücadelesi iki işçi ailesinin gözünden anlatılarak kuvvetli bir sistem sorgulaması seyirciye komedi tarzında sunuluyor.
ABT Sahnesi’nde, 5 Aralıkta gösterimine başlanan ”Vatan Kurtaran Şaban” oyunu ise 19 ve 26 Aralıkta son kez beğeniye sunulacak.
Gökhan Aktemur’un yazdığı çocuk oyunu ”Düşlerim Benim”, 19 ve 23 Aralıkta izlenebilecek. Yönetmenliğini Erdal Gürcan’ın yaptığı oyunda, çiçeklerini büyütmek için düşlerini ve emeğini kullanan Çiko’nun hikayesi anlatılıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s