Spor

Olimpiyatlar için Antalya’ya görev

Antalya, 2012 olimpiyatları için hazırlıklara başladı. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü Türkiye’nin olimpiyatlarda daha fazla madalya kazanabilmesini sağlamak amacıyla bir proje başlattı. Türkiye genelinde sporda başarılı 31 ile olimpiyatlarda yarışacak sporcu yetiştirmeleri için görev verildi. Antalya’ya ise 4 farklı branş verildi. Gençlik Spor İl müdürlüğü atıcılık, kano, cimlastik ve eskrim branşlarında Türkiye’ye olimpiyat madalyası kazandıracak sporcular yetiştirmek için kolları sıvadı.

Gençlik Spor İl Müdürü Nadir Yapsakaloğlu, 2012 Olimpiyatları için ilk etapta mevcut sporcuları hazırlayacaklarını belirtti. Kano’nun Antalya’da yaygın olmasa da Antalya için uygun bir branş olduğunu söyleyen Yapsakaloğlu, Kundu’da Aksu çayının denize döküldüğü yerin dünyanın en güzel parkuru olduğunu belirterek sporcuların burada çalışacağını, hareketli su dalında da Manavgat’taki rafting okullarından yardım alacaklarını söyledi.
Atıcılık içinse Duacı’daki poligon Uluslararası standartlara getiriliyor.
Eskrim için Alanya’da çalışmalar sürürken, Cimnastik branşı için Türkiye’nin en iyi sporcularına sahip olan Muratpaşa Belediyesi’nden yardım istenecek.
Olimpiyatlarda Antalya’yı ve Türkiye’yi temsil edecek sporcular yetiştirmek için Uluslararası Antrenörlerle anlaşacaklarını söyleyen Yapsakaloğlu, sporculara maaş verileceğini söyledi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s