Antalya'nın Renkleri

Saylan’a Antalya’dan doğum günü hediyesi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ın büyük önem verdiği çağdaş Türk kadını Türkan Saylan Antalya’da heykeli ile yaşatılacak. Hayatını eğitime, bilime ve öğrencilerine adayan Türkan Saylan’ın heykeli, aynı zamanda doğum günü olan 13 Aralık Pazar günü açılacak. Konyaaltı Caddesi Atatürk Park’ında saat 14.00’de gerçekleştirilecek ‘Türkan Saylan Heykeli’nin açılışına tüm Antalyalılar’ın yanısıra öğrencileri kardelenlerde davetli.

Heykeltıraş Ayşe Aytaç Katı tarafından tasarlanarak yapılan ‘Türkan Saylan Heykeli’ öncüsü olduğu eğitimi simgeliyor. Türkan Saylan’ın elinde çiçeği ve kitabıyla hayat bulan heykel, kardelenlerin anası Türkan hocanın anısına, güçlü kolların sardığı ve cehaletten koparılan umutlara adanıyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, söz konusu çalışmanın, erişilmeyenlere uzanan yürekli kolların güçle, sevgiyle ve eğitimle kucakladığı adanmış bir yaşamın betimlemesi olduğunu belirtti.

Başkan Akaydın sözlerini şöyle sürdürdü. “Çağdaş Türk kadını Türkan Saylan için ne yapsak azdır. Antalya’da onu yaşatmak boynumuzun borcuydu. Eğitim ve bilim adına yaptıkları asla unutulmayacak. Bu nedenle Türkan hocamızı Antalya’da anıtlaştırıyoruz, yaşatıyoruz” dedi. Başkan Akaydın, 13 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek ‘Türkan Saylan Heykeli’ açılışına tüm Antalyalıları davet etti.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s