Kültür, Magazin, Tiyatro

Eva Balesi Antalyalılarla buluşuyor

Antalya Devlet Opera ve Balesi, piyanist, şef ve besteci olarak dünya çapında ün yapmış Howard Blake’in müziğini bestelediği Eva Bale’sini sahneliyor.İnsan sesinin de eşlik ettiği Eva Balesi gerek müzikleri gerek koreografisindeki yaratıcılıkla izleyenleri hayran bırakan bir prodüksiyon olarak ün yapmış bir eserdir.

Eva Balesi, modern bir kadın olan Eva’nın çocukluğundan yetişkinlik dönemine ve ölümüne kadar uzanan hayat hikayesini anlatıyor. Eva’nın toplumsal ve içsel çatışmalarının etrafında dönen oyun, günümüz toplumunda modern bir kadının yaşadığı ortak açmazları dile getiriyor. Başarısızlıklarından, hayal kırıklıklarından sonra, küllerinden doğan Anka kuşu misali, hayata yeniden başlayan Eva, esasen bir mücadelenin öyküsü. Eva Balesi, oyunun sonunda ‘yaşanan olayların toplamından geriye kalan hayatın geçiciliği’ olduğu olgusu üzerinden seyirciyi bu konuda düşünmeye davet ediyor.

Eva’nın hayat hikayesinin modern bir koreografiyle işlendiği eserin orkestra şefi Hakan Kalkan, dekor tasarımı Gürcan Kubilay, kostüm tasarımı Sevtaç Demirer’e, ışık Talip Şahin’e ait. Koreografi asistanlığını Cenk Karayel, Koro şefliğini Krastin Nastev üstleniyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s