Antalya Haber, Eğitim, Kepez

Tütüncü “Öğretmenler aydınlamanın öncüsü”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, en kutsal mesleklerinin başında gelen öğretmenliğin, doğrudan insanı ve onun oluşturduğu medeniyeti şekillendirdiği için tarih boyunca en fazla rağbet gören bir görev olduğunu ifade ederek, tüm öğretmenlerimizin bu önemli gününü kutladı.
Tütüncü, “Öğretmenler, tarih boyunca ve dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olmuşlardır. Kurtuluş Savaşı destanının yazılmasında olduğu gibi, Türk toplumunun yeniden yapılandırılması konusunda, Cumhuriyetimizin ilk yıllarında gösterilen üstün gayret ve atılımlarda Türk öğretmenleri, büyük bir kararlılıkla en baştaki yerlerini almışlar ve topluma yeni alfabeyle okuma-yazma öğreterek, ülkemizin kalkınma ve gelişmesinde tarihi bir sorumluluk üstlenmişlerdir” dedi.
Hakan Tütüncü, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit olan ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlere minnet ve rahmetle andıklarını, emekli öğretmenlere sağlık ve esenlikler, çalışan öğretmenlere de  başarılar diledi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s