Antalya Haber, Gösteri & Miting

Memurlardan AK Partiye Suçlama

Memur-Sen İl Temsilcisi Süleyman Gökçen, 2010 yılı bütçe tasarısının memurların beklentisinden uzak bir tasarı olduğunu belirterek, “İktidar partisi hakkımızı vermekten kaçıyor” dedi.

Memurlar TBMM’de hala devam 2010 yılı bütçe Kanun tasarısına tepkilerini göstererek, AK Parti hükümetine seslerini duyurmaya çalıştılar. Kışlahan havuz başında toplanan Memur-Sen’li memurlar basın açıklaması yaparak, bütçe tasarısının beklentilere yanıt vermediğini dile getirdiler.  

Memur-Sen Antalya İl Temsilcisi,” 120 sayfalık 2009 yılı Toplu Görüşme Taleplerinin sonuç bölümünde “2010 yılında toplu sözleşme imzalamak istek ve kararlığındayız.” diyerek önceliğimizi ortaya koyduk. Bugün de bu temel hedef ve kararlığımızdan milim şaşmış değiliz, kararlılığımız artarak devam etmektedir. Ancak, iktidar partisi uluslar arası sözleşmeleri dayanak göstererek kamu görevlilerine toplu sözleşme ve grev hakkı tanımak yerine Avrupa Sosyal Şartı’nın 5. ve 6. maddelerine koyduğu çekincelere dayanarak bu hakkı vermekten kaçınmaktadır” şeklinde açılmalarda bulundu.

Güney Haberci

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s