Alanya

Kaymakam,Kuş Yuvasından Geçmeyin dedi..

Alanya İlçesi Kaymakamı Hulusi Doğan, Önceki Gün Yaşanan Trafik Kazasında Aynı Aileden 7 Kişinin Öldüğü Kuşyuvası Yolunun Kullanılmamasını İstedi.

Alanya Kaymakamı Doğan, uçurumları ve virajlarıyla bilinen Kuşyuvası yoluna ilişkin açıklama yaptı. Güller ailesinden 7 kişinin Kuşyuvası yolunda meydana gelen kazada hayatını kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü dile getiren Doğan, sürücülere uyarılarda bulundu.

Vatandaşlara acil bir durum olmadıkça Kuşyuvası yolunu kullanmamalarını tavsiye eden Doğan, yolun standartlara uygun olmadığının altını çizdi.

Standatlara uygun olmayan yolun trafiğe açık olmasının sıkıntıya neden olduğuna işaret eden Doğan, özellikle kış aylarında yolun yaş ve buzlu olmasının büyük tehlike arz ettiğini kaydetti.

Kuşyuvası yolunun Alanya’yı Konya’ya bağlayan kestirme yollardan biri olduğunu hatırlatan Doğan, “Sarıveliler ve Gökseki dolmuşları bu yoldan geçiyor. Bu dolmuşların içinde bir sürü vatandaşımız seyahat ediyor. Dolmuşçuların bu yolu kullanmaları büyük risk arz ediyor. Mümkün olduğunca bu ollar kullanılmasın. Sürücülerimiz alternatif yolları tercih etsinler. Bu yollarda dozer ve kepçe ile yapılan çalışmalar da tehlike oluşturuyor. Geçen yıllarda da yoğun kar ve tipi de yolları açmaya çalışırken kaza meydana gelmişti. Sarıveliler ve o bölgedeki vatandaşların ısrarla o yoldan geçmeye çalışması hem kendilerini hem de karayollarını zora sokuyor. Sürücülerimiz bu yolu kullanmaktan vazgeçsinler.” dedi.Kyn.(CİHAN)

“Kaymakam,Kuş Yuvasından Geçmeyin dedi..” için 2 yorum

  1. o zamn sayın kaymakam sizde yemek yemeyin su içmeyin…. nedemek o yolu kullanmayın oradan ileride insanların yaşadığı ne kadarçok yer var insanların ekmek parasını kazandığı yerlere gitmesinlerde o zamn sizde siyasi çıkar için yardım yapanların imkanlarını o insanlara verin…

  2. yardımları o yolun yapımına ayırın siyasi çıkar için kullanılan paarlı oraların yapımına ayırın….

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s