Antalya Haber

Devlet Bahçeli: “Ayaklanma Kutsanıyor”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘sözde demokratik açılımın’, “Cumhuriyet’le tam bir hesaplaşma” olduğunu savundu, Başbakan Erdoğan’ı, “Etnik bölücülüğün önünü açan bir Başbakan” olarak niteledi.

Bahçeli, dün MHP Grubu’nda şöyle konuştu:

Vahim manzara

Cumhuriyet döneminde farklı nedenlerle ortaya çıkan ayaklanmaların hükümetçe kutsandığı ve alkışlandığı, bunu haklı veya haksız yöntemlerle bastırmaya çalışan devlet gücünün ise aşağılandığı vahim manzara Türkiye’nin gözü önünde cereyan etti.

PKK nakaratı

Başbakan, TBMM’de, terör sorununu, etnik bir kimlik sorunu olarak ısrarla tanımladı ve böylece ayrılıkçı terörün siyasi hedeflerini haklı ve meşru gösteren bir sorumsuzluk sergiledi. Yıkım projesinin taşeronu olan Başbakan, muhalefete yönelttiği hayasız suçlamalarla Meclis’i lekeledi. PKK nakaratı olan barış çağrıları ile ‘Analar ağlamasın’ istismarı ile şekillenen vicdan sömürüsü, tamamen kavramların çarpıtılması. Ne tesadüf ki, Kandil kadrolarının sloganları Başbakan’ın ağzına sakız oldu. Anaların ağlamasını önlemenin yolu, ağlatanların hakkından kesinkes gelmektir.

Haddini bilecek

Başbakan’a tavsiyemiz bir boy aynasının karşısına geçmesi ve utanç verici görüntüsüne bakması. Karşısına çıkacak görüntü; İmralı canisi ile kol kola giren, Kandil’den medet uman, teröristleri kucaklamak için Habur’da bekleyen, PKK ile gizli ve aracılı pazarlıklar yapan, Barzani’nin önünde eğilen, teröre teslim olan ve etnik bölücülüğün önünü açan bir Başbakan yansıması olacak. Böyle birinin bizi, ‘Şehit cenazesi gelsin’ diye beklemekle, şehit cenazelerinde çığırtkanlık yapmakla, alçakça suçlaması haddi değil. Ya haddini bilecek ve bu hayasızlıklardan nedamet duyacak ya da hak ettiği karşılığı misliyle görecek.

Şehitlerden tahrik

Başbakan’ın, ‘Şehit cenazelerinin gelmesini beklemekle’ suçlaması, sığınacağı son iftiranın zirvesi oldu. Türkiye, şehit cenazelerinden tahrik olan bir Başbakan’ın ayıbını yaşıyor. Elinden gelse, şehit cenazelerinde saf tutanları kamu gücüyle dağıtacak. Bu manzara; katile ‘Sayın’, şehide ‘Kelle’ diyen zihniyetin etrafa yaydığı mide bulandıran kokusudur.

Bölme Partisi

Türkiye partisi olduğunu iddia eden AKP’nin ‘Bölme Partisi’ olduğunun tescilinde, teröristlerden ‘barış elçisi’, İmralı canisinden ‘barış mihmandarı’ çıkarmak da bir milat, önemli bir dönüm noktası oldu. Erdoğan, ‘Ben Bahçeli’den memnunum’ demiş. Allah kimseyi Washington’un, Brüksel’in, Erivan’ın ve Erbil’in memnun olacağı adam yapmasın.

Neşeli fiskos

MHP’nin Meclis grup toplantısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yanında oturan Grup Başkanvekili Oktay Vural’la bir süre baş başa sohbet etti. Bahçeli ve Vural’ın konuşma sırasında neşeli oldukları görüldü.

Haberler.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s