Antalya Haber

Aktaş’tan Memur Eylemine Destek

Aktaş “Hükümet rantiyeciyi kepçe ile beslemeye devam ediyor. Memur’a işçiye ve dar gelirliye gelince ise bütçeden bir kaşık pay vermeye kıyamıyor” dedi

Saadet Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Av. Ali Aktaş ve yönetim kurulu üyeleri 25 Kasım’da bir günlük iş bırakma eylemi yapacak olan memurlara destek vermek için Türkiye Kamu-Sen Antalya İl Temsilcisi Bünyamin Seçme’yi ziyaret etti. Ziyarette konuşan Aktaş “Hükümet rantiyeciyi kepçe ile beslemeye devam ediyor. Memur’a işçiye ve dar gelirliye gelince ise bütçeden bir kaşık pay vermeye kıyamıyor. Bir kişiye tam dokuz dokuz kişiye bir pul. Bu nasıl taksimat ve adalet anlayışı. Memurların haklı taleplerinin yanındayız ve 25 kasım’daki iş bırakma ve yavaşlatma eyleminin destekçisiyiz.” dedi.

Türkiye’de siyasette de sosyal alanda da “değerler siyasetinin” hakim kılınması gerektiğine işaret eden İlçe Başkanı Ali Aktaş yandaş sendikacılık anlayışına da sahip olunmaması gerektiğini ifade etti. “Biz haksızlık kimden gelirse gelsin haksıza karşı çıkılması gerektiğini öğreten,  işçinin alın teri kurumadan emeğinin verilmesi gerektiği bildiren bir inancın müntesipleriyiz. “sarı sendikacılık” muhafazakâr cenaha da bulaşmadan herkes kendine çeki düzen vermelidir.  Sarı sendikacılık “aman CHP gelmesin o halde biz bizden olan zalime razı olalım” anlayışıdır. Burada olduğumuz için değil “değerler siyasetini” hatırlatmak için söylüyorum. Bu düzen böyle devam ederse “benim zalimim yıpranmasın mantığı” hâkim olursa emekçinin hakkını kim koruyacak. Hak müdafaası “mektup yazarak” sağlanamaz. CHP iktidarda olsa idi sokağa inecek olanların bugün de sokağa çıkması lazım. Bugün sokağa çıkanların MHP iktidara gelince de haksızlık karşısında sokakta olmaları beklenir” şeklinde konuştu.

Türkiye Kamu-Sen Antalya İl Temsilcisi Bünyamin Seçme ise faize 50 milyardan fazla pay ayıran Hükümetin memura 3 milyar veremediğini belirterek “Artık AKP’ye milletin ve memurun sesini duyması için bir ihtar verme vakti gelmiştir. Bu nedenle AKP iktidarından canı yanan tüm vatandaşlarımızı, AKP’yi uyarmak amacıyla yapacağımız bir günlük iş bırakma eyleminde Türkiye Kamu-Sen’e destek vermeye çağırıyoruz” dedi.

Bizim Antalya

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s