Antalya Haber, İlçeler

Vali Yüksel’den İlçelere İnceleme

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, beraberinde bölge müdürleri ile birlikte Kaş İlçesi ile Korkuteli ilçesinde incelemelerde bulundu.

Vali Yüksel ilk olarak, Kaş Kaymakamı Süleyman Yılmaz, Kaş İlçesi yöneticileri ile beraber Gelemiş Köyü’ndeki, ‘Likya Birliği Meclis Binası’ projesi ile bilgi aldı.

Yöneticiler, bölgeye ulaşımı sağlayan yolların standardının yükseltilmesi ve koruma bölgesi içerisinde bulunan yerleşim alanlarındaki konut ve yapıların restorasyonu, elektrik ve diğer alt yapının iyileştirilmesine yönelik geniş katılımlı toplantı yaptı.

Antalya Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Ziya İbreç’inde katıldığı toplantı sonucunda tespit edilen hususlar ile ilgili kurum ve kuruluşların yapması gereken hususlar karar altına alındı. Vali Yüksel toplantı sonunda, Kaş İlçesi Gelemiş Köyü Patara’da bulunan yaklaşık 2000 yıllık tarihe sahip Likya Birliği Meclis Binası’nda Cumhuriyet’in 90’ncı yılına rastlayan 29 Ekim 2010 tarihinde Dünya Parlamento Başkanları’nın buluşacağı proje uygulamalarına ilişkin mahallinde incelemelerde bulundu. Korkuteli ilçesinde devam eden bölünmüş yol çalışmalarını da inceleyen Vali Yüksel, Korkuteli ilçesinde Kaymakam Erkan Karahan ve Belediye Başkanı Hasan Gökce katılımıyla ilçe sorunları hakkında bilgi aldı.

Güney Haberci

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s