Antalya Haber, Gösteri & Miting, Meslek Odaları

Baro’dan protesto

Antalya_Barosu-logo-56C2B860A8-seeklogo.com[1]Türkiye’nin en büyük baroları arasında yer alan Antalya Barosu’nun yargıda dinleme iddialarıyla ilgili yaptığı açıklama yaptı.

İki bin civarındaki üyesi bulunan Antalya Barosu’ndan yaklaşık 50 kişinin katıldığı açıklama sonunda eski adliye binasına kadar yürünerek, Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Avukatlar daha sonra anıt önüne cep telefonlarını bıraktı.

Avukatlar adına basın açıklamasını okuyan Antalya Barosu Başkanı Zafer Köken, yargı mensuplarının yasa dışı dinlendiği yönündeki iddiaların Türkiye’de bugüne kadar yaşanan en ciddi anayasa ihlali olduğunu ileri sürdü.

Köken, “Yüksek yargı mensuplarının, başsavcıların, onlarca yargıç ve savcının yasa dışı dinlendiği bir ülkede hiç kimsenin hukuk güvenliği kalmamıştır. Bu durum Türkiye’nin hukuk devleti olma niteliğini temelinden sarsmıştır. Hiç kimsenin yargının bağımsızlığını zedeleme, yargı mensuplarını kontrol altına alma, yargıya müdahale etme, Türkiye’nin demokratik ve hukuk devleti olma niteliğini zedelemeye hakkı yoktur” dedi. Bazı avukatlar,  Adalet Bakanı’nı ve Telekomünikasyon İletişim Başkanı’nı istifaya davet etti.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s