Antalya Haber

Baykal, Burdur’dan AKP’ye seslendi

baykalBurdur’un Karamanlı ilçesinde belediyeyi ziyaret eden CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, hükümetin etnik ayrışmanın düğmesine bastığını söyledi.

Karamanlı Belediyesi’ni ziyaret eden CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, gazetecilere yaptığı açıklamada, dünyanın hiçbir yerinde demokrasinin etnik ayrıştırma yapmadığını söyledi. PKK terör örgütünün açılım sürecinin neresinde olduğunu soran Baykal, “PKK örgütlerine sınırda mahkeme kuruldu. Böyle bir mahkeme dünyanın neresinde görüldü? Türkiye’de PKK’lı olmak suç olmaktan ne zaman çıktı? Bu sürecin arkasında kimler var? PKK’lıları dağdan kim indirdi? Terörist başı Abdullah Öcalan gönderdi. Sözde demokratik açılımda AK Parti, PKK, DTP vardır. Bu politika 3’ü arasında yürütülüyor. Biz ulus olmaya çalıştık. Şimdi bunu tersine çevirip etnik ayrıştırmaya girilmiştir. Hiçbir demokraside etnik ayrıştırma yoktur” dedi.

PKK terör örgütünün 25 yıl silahlı mücadele ile elde edemediğini AK Parti hükümeti ile elde ettiğini söyleyen Baykal, “Dün akşam gördük. ‘Biz İslami unsurların topluluğuyuz’ diyor Başbakan Erdoğan. Doğru İlk Meclis böyle kuruldu. Ama sonradan millet olduk. Şimdi de tek millet diyoruz” dedi.

Türkiye’nin önüne cumhuriyet öncesi bir tablo sunulduğunu belirten Baykal şöyle konuştu: “Başbakan Erdoğan, ‘Tek millet tek devlet’ diyor ama tek devlet nedir biliyor mu? Türkiye’de Türk olmak alt kimlik değil üst kimliktir. Erdoğan 1920’deki tabloyu 21. Yüzyıl’a sunuyor. Ben şu ana kadar bölücülük kelimesini kullanmadım. Dün akşamki oturumda gördük ki bu tablo bölücülük tablosudur. Vatandaşlarımız devletine sahip çıksın” dedi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s