Çalışanlar, Turizm, Vatandaş Gözüyle

Mardan Palace’ta maaş ödenmedi

Mardan Palace’ta maaş ödenmediYahudi asıllı Rus İşadamı Telman İsmailov’un hizmete açtığı Antalya’daki Mardan Palace Hotel’de aylardır maaşları ödenmeyen çalışanlar tepki gösteriyor..

Yahudi asıllı Rus İşadamı Telman İsmailov’un 1,4 milyar dolar harcayarak hizmete açmış olduğu Antalya’daki Mardan Palace Hotel’de, maaşları aylarca ödenmeyen otel çalışanları seslerini yükseltti.
Maaşlarını gecikmeli aldıklarını söyleyen personel ihtarname çekerken AST şirketini Türkiye’de temsil eden Natık Abbasov “Kriz nedeniyle sıkıntı var ama hiç haram yemedik, herkesle helalleşiriz,” dedi.
Telman İsmailov’un sahip olduğu AST Group’un 1,4 milyar dolar harcayarak hizmete açtığı Antalya’daki Mardan Palace’ta maaşlarını alamayan çalışanlar ihtarname çekti.

Ünlü artistler Richard Gere, Sharon Stone, Monica Belucci ile dünyaca ünlü şarkıcılar Mariah Carey, Seal ve Tom Jones’un da katıldığı görkemli bir açılışla dünyada dikkatleri üzerine çeken Mardan Palace’ın yönetimi, maaşlarını geciktirdiği çalışanlarıyla ters düştü.

Biriken bir kaç aylık maaşlarını alamayan çalışanlardan bir kısmı noterden ihtarname çekerek hukuki işlem başlatmaya hazırlanırken görevleri askıya alınan sezonluk personel, işe dönüş garantisi olmadığını, ihbar tazminatlarını da alamadıklarını söyledi.

Mardan Palace’ta barmen olarak çalışan Erdem Özdal, deniz mevsimi bitince askıya alındığını söyledi şunları ifade ett:
“Nisana kadar askıda kalacağım ama işe dönüp dönmeyeceğimin garantisi yok. 28 Nisan’da işe başlamıştım. 2 Kasım’da işten çıkardılar. Hep 2 ay gecikmeli maaş alabiliyorduk. Eylül ve ekim maaşımı hâlâ alamadım.”

http://www.turkiyeturizm.com

Medyantalya

“Mardan Palace’ta maaş ödenmedi” için 4 yorum

 1. Mardan palace yetkilileri, madem ekonomik sıkıntınız vardı neden bizim gibi firmalara iş yaptırıp ödemelerini yapmıyorsunuz. Bizi batırma noktasına getirdiniz, ayıptır ayıp, insanları mağdur etmeye ne hakkınız var.
  Telman bey dünyanın en lüks oteli dediğiniz oteliniz dünyanın en bilgisiz ve acemi personeli tarafından yönetiliyor.
  Yeter insanları mağdur ettiğiniz, ödememizi yapın

 2. eeeeee…. en biligisiz acemi eleman değil sizin gibi firma sahipleri vardır.
  ben otelin elemanıyım ama bilgisiz ve acemi değil
  otel sahibinda para gani diye herkes veresiye dayandı ama …sonu hüsran
  peşin çalışsaydınız keske. bilmiyordunuz belki ama ticarette risk vardır onu göze almasaydınız. bizde paramızı 3 aydır alamıyoruz
  ama ne olursa olsun burdan bir parça ekmek yiyoruz

 3. mardan palace hotele geçen sene sezonluk olarak başladım sezon sonu bana venim gibi birçok arkadaşa eger tüm haklarınızdan vaz geçip istifa yazarsanız 10 gün içinde tekrar yeni sözleşme yapıp iş başlayacaksınız dediler ama 2 ay oldu çagırmadılar her aradıgımızda iş başlamayı 10 gün içinde size olumlu olarak dönecekleri söylüyorlar

 4. 2010da mardan palace çalışmaya başladım ilk kez bu hotelde görüyorum ömrü hayatında ilk defa hotelde çalışmış 18 yaşında türkçeden başka dil bilmeyen eleman ile üç yabancı dil bilip üniversite okuyan 28 ile 23 yaş arasındaki arkadaşlar aynı paraya ve aynı tip puanını alıyor artı olarakta hotele garson olarak giriyorsunuz ama komilik yapıyorsunuz masaya girmeniz yasak masadan siparişleri supervisorlar alıyor

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s