Akseki, Gündoğmuş

Karayolları Levhaları Avcıların Hedef Tahtası Oldu

Karayolları Levhaları Avcıların Hedef Tahtası OlduTorosların eteğinde yaban avı yapan avcılar karayolları levhalarını hedef tahtası olarak kullanıyor.

Antalya’nın Akseki ilçesi Değirmenlik köyünde dünyanın 30’a yakın ülkesinden gelen avcılar, dom dom kurşunuyla levhaları delik deşik ediyor.

Köy muhtarı Ramazan Özen, Gidengelmez Dağı’na ava giden bazı avcıların levhaları dom dom kurşunuyla hedef tahtasına getirmesine çok üzüldüklerini ifade etti.

Karayollarına uyarı levhalarının halkın verdiği vergilerle dikildiğini belirten Ramazan Özen, kış yaklaşırken karayolları levhalarının trafiğe çıkan sürücüler için yol haritası olduğunu söyledi.

Köylerine dünyanın 30’a yakın ülkesinden her yıl değişik mevsimlerde yaban avı için geldiklerini kaydeden Özen, yabancı avcıların her işlerini yasalara göre yaptıklarına dikkat çekti.

Gündoğmuş’un Köprülü beldesi eski belediye başkanı Muhammet Kurtbaş ise beldelerinin coğrafi yapısının domuz avına uygun olduğunu ifade etti.

Beldelerinin dağlık ve ormanlık alanında yoğun yaban domuzu yetiştiğini anlatan Kurtbaş, bölgede yaban avını geliştirmek için İskandinav ülkelerinde tanıtım yaptıklarını ifade etti.

Kurtbaş, kendilerini avcı zanneden bazı kişilerin karayolları ve trafik levhalarını hedef tahtası haline getirmelerine çok üzüldüklerini dile getirdi.

(CİHAN)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s