Alanya, Özel Kurumlar, Spor

Alanya’da 12 Dev Adam Okulu Açılıyor

Alanya'da 12 Dev Adam Okulu AçılıyorTürkiye Basketbol Federasyonu 12 Dev Adam Basketbol Okulları ve TED Alanya Koleji işbirliğiyle Alanya’ya basketbol okulu açılıyor.

Basketbol okuluna 7-12 yaş aralığındaki kız – erkek tüm öğrenciler katılabilecek. Yaşlara göre oluşturulacak olan gruplar 25 kişi ile sınırlandırılacak. Okulda verilecek olan dersler için Basketbol Federasyonu sorumlu antrenör olarak TED Alanya Koleji Beden Eğitimi Öğretmeni Nevra Giyik’i görevlendirdi. Birkaç hafta içinde hizmete girecek okulla ilgili bilgi ve başvuru formu TED Alanya Koleji ve Alanya Tenis ve Rekreasyon Kulübü’nden temin edilebiliyor.

Beden Eğitimi Öğretmeni Nevra Giyik, amaçlarının gençler arasında fazla ilgi görmeyen basketbol sporunu yaygınlaştırmak olduğunu söyledi. Basketbolun hem kas gelişimine hem de boyun uzamasına çok büyük katkısının olduğunu vurgulayan Giyik, 7-12 yaş aralığındaki çocuklar için basketbol sporunun çok faydalı olacağına işaret etti. Sporun öneminin çocuklara küçük yaşlarda aşılanması gerektiğine inanan Giyik, “Alanya’ya ilk kez 12 Dev Adam Basketbol Okulu açılıyor. Bu okulda çocuklara basketbolu tüm incelikleriyle anlatacağız. Zaman zaman maçlar düzenleyerek çocuklara deneyim kazandıracağız. 7-12 yaş aralığındaki bütün çocuklarımızı kursa bekliyoruz.” dedi.Kyn.(CİHAN)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s