Hobi, Turizm

Dalış Tutkunlarının Yeni Gözdesi Kalkan

Dalış Tutkunlarının Yeni Gözdesi KalkanKaş İlçesi´ne bağlı Kalkan Beldesi, dalmak için en çok tercih edilen yerlerin başında geliyor. Kalkan’da üç dalış okulu, dalış tutkunlarını Kalkan Körfezi çevresindeki 18 dalış noktasına taşıyor. Kalkan Koyu’ndaki dalış noktalarındaki derinlik 12 metreden başlıyor. 30 metreye kadar dalış yapılabiliyor. Su temizliği ve görüş mesafesinin iyi olduğu Kalkan’da günde 100 civarında, yılda 10 bine yakın dalış yapılıyor. Kalkan’a dalanların başında İngiliz ve Almanlar geliyor. Yılın tüm aylarında Kalkan’da dalış yapılabiliyor. Dalışa gelenlere önce dalış ve dalış noktaları hakkında ders veriliyor. Dalışlarda gruplara, profesyonel dalgıçlar eşlik ediyor. Dalış süresi ise 30- 45 dakika sürüyor. Kalkan Koyu’nda bulunan ve 1893 yılında inşa edilmiş, 1900 yılların başında batan geminin batığı dalgıçların ilgisini çekiyor. Su altında derin mağaralar, deniz duvarları, zengin bitki örtüsü ise dalanları büyülüyor. Koyda zaman zaman caretta cerattaları görmek de mümkün.
Kalkan’a dalış için gelen Alman Michel Menger, “Su dalış için çok mükemmeldi, görüş mesafesi çok güzeldi. Çok sayıda balık gördüm. Mercan, turna, orfoz çeşit çeşit balıklar. Şahane bir dalış yaptım” dedi.

ANTALYA’nın Kaş İlçesi’ne bağlı Kalkan Beldesi, sualtı tutkunlarının yeni gözdesi oldu.
Kalkan’da üç dalış okulu, dalış tutkunlarını Kalkan Körfezi çevresindeki 18 dalış noktasına taşıyor. Deniz altındaki bitki örtüsü zenginliği, ender güzellikleri barındırıyor. Koyda zaman zaman caretta cerattaları görmek de mümkün.

AkdenizTV

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s