Alanya, Esnaf, Meslek Odaları

Başkan Akış Üyelerini Uyardı

pazarcılar-odası-başkanı-bekir-akışALANYA Pazarcılar ve Manavcılar Odası Başkanı Bekir Akış, üyelerinin ürünleri taşımak amacıyla edindikleri araçlar için 31 Aralık 2009 tarihine kadar K2 yetki belgesi almalarını istedi.
3 bin 500 kilogram ağırlığındaki araçlar için 452 TL karşılığında K2 belgesi alabileceklerini aktaran Akış, zorunlu olan K2 yetki belgesi almayan üyelerin 31 Aralık 2009 tarihinden sonra tespit edilmesi halinde 2 bin TL idari para cezasına çarptırılacağını belirtti.
Akış, “19.07.2003 tarih ve 25173 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 4925 Sayılı Karayolu Taşıma Kanunu kapsamında karayolunda yapılan her türlü taşımacılık bir belge altına alınmış ve yapılan işin mahiyetine göre de belge sınıfları belirlenerek uygulamaya konulmuştur. Bu kapsamda yük taşımacılığı yapanlar için K türü yetki belgesi alma zorunluluğu getirilmiş; ancak toplam yüklü ağırlığı 3 bin 500 kilogramın altında kalan kamyonetler için indirimli belge alma süresi bu yıl sonu sona erecektir. Üyelerimizin mağdur olmamaları için en kısa sürede yetki belgelerini edinmeleri gerekmektedir” dedi.Kyn.Yenialanya

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s