Kadın - Aile, İlköğretim

Burdur Valiliği’nden geleceğe uzanan el (GEL) projesi

Burdur Valiliği’nden geleceğe uzanan el (GEL) projesiBurdur Valiliği ile İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından ortaklaşa hazırlanan bir preje hazırlandı.

“Geleceğimize Uzanan El (GEL) Projesi” ile Kozluca Mustafa Kemal Çocuk Yuvasında bakım ve korunma altında bulunan çocukların ailelerinden uzak yaşamaları veya yoksun kalmaları nedeniyle ailelerine duydukları özlemin giderilmesi ve sosyal gelişimlerine katkı sağlanması amaçlanıyor.
10 ay süreyle uygulanacak proje kapsamında,  başta Vali İbrahim Özçimen olmak üzere Burdur’da ki resmi ve özel kurumların üst düzey amirlerinin yurtta kalan çocuklara gönüllü veli olmaları sağlanacak.

Burdur Valisi İbrahim Özçimen, “Proje süresince gönüllü olan veliler çocuklarla birlikte etkin zaman geçirecek, onların okul takiplerini yapacak, danışmanlık ve rehberlik faaliyetlerinde bulunacaklardır.  Proje sayesinde çocuklarımızın okula devamlılıkları sağlanacak, ders başarı düzeyleri artacak ve özgüvenleri sağlanarak sosyalleşmelerine yardımcı olunacak” dedi.

Proje süresince okulda, veli yanında ve yuvada çocuğun gelişimiyle ilgili, Sosyal Hizmet Uzmanı tarafından  gerekli takip yapılacağını belirten Vali İbrahim Özçimen, “Proje ekibi tarafından düzenlenecek aylık ve üç aylık toplantılar ile kamuoyuna proje ile ilgili bilgiler verilecek, gelinen nokta değerlendirilerek projenin etkin şekilde sürdürülmesi sağlanacak” şeklinde konuştu.

MESUT MADAN-BURDUR

AntalyaGüncel

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s