Antalya Haber, Antalya'nın Renkleri, Dernekler - Vakıflar, Kültür, Medya, Yetenek

Abdullah Yalçın’a Kent Planlama Basın Ödülü

CB025525Sayın Abdullah YALÇIN

TMMOB Şehir Plancıları Odası tarafından, 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü kapsamında her yıl düzenlenen Kolokyum’un 33.sü, 6-7-8 Kasım 2009 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecektir. Kentlerimizin sorunlarının ve çözüm yollarının uzmanların katılımıyla tartışıldığı etkinliğin ana teması bu yıl “Kentleri Korumak/Savunmak” olarak belirlenmiştir. Kolokyum‘un turizm ve kıyı kentlerine özgün dinamikleri de içinde taşıyan talan düzenine ve düzene alternatif yaklaşımların ve stratejilerin tartışılmasına özel bir vurgu yapması hedeflenmektedir.

Dünya Şehircilik Günü 33. Kolokyumu programı çerçevesinde “Kent Planlama Basın Ödülleri” verilecektir. “Kent Planlama Basın Ödülleri” yerelde ve yurt genelinde yaptıkları haber ve yayınları nedeniyle kent kültürüne ve kentlilik bilincine olumlu katkılarda bulunduğu, kentsel sorunları gündeme taşıyıp izlediği, kent ve bölge planlama bilimi ile mesleğin bilimsel ve teknik görüşlerine duyarlılık gösterdiği düşünülen basın kuruluşlarına ve mensuplarına verilmektedir.

TMMOB Şehir Plancıları Odası Yönetim Kurulu tarafından yapılan değerlendirmeler neticesinde, söz konusu ödülün Odamızın yaptığı çalışmaların yazılı basında yer almasını sağlamanız ve özel haberlerle kent gündemindeki konuları bilimsel bir şekilde kamuoyuna yansıtmanız sebebi ile şahsınıza verilmesi kararlaştırılmıştır.

Ödül Töreni, Kolokyumun birinci günü olan 6 Kasım 2009 Cuma günü saat:17.15’de Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonunda yapılacaktır. “Kent Planlama Basın Ödülleri” törenine katılım sağlanması ve adres bilgileriniz ile ilgili bilgilerin, aşağıda iletişim bilgileri verilen Antalya Şubemize iletilmesi beklenmektedir.

Verilecek ödülü almak üzere törene katılımınızı diler, saygılar sunarım.

Derya KESİK
Genel Sekreter

Medyantalya

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s