Turizm

İsrail’de Yeniden Düşüşe Geçtik

İsrail'de Yeniden Düşüşe Geçtik2

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı, Turizmdeki İsrail düşüşünü ‘One Minute’ye bağladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı, bu yıl Dünya Turizm Örgütünün turizmde, Türkiye ve Hırvatistan’ı çok başarılı bulduğunu vurguladı. Taşbaşı ”Ülkemiz turizmde bu yıl çok önemli bir başarı elde etti. Yurt dışında müsteşarlarımıza ‘Nasıl becerdiniz?’ diye soruyorlar. Önemli bir atağın ve mevziye sahip olmanın imkanıdır bu” diye konuştu.

Dünya ekonomisinde 2010’un 6’ncı ayından itibaren düzelme oluşabileceğinin öngörüldüğünü, bu öngörüye göre, tüketici eğilimleri artışının iyi değerlendirilerek ve Türkiye’nin aynı kriz stratejisini devam ettirerek daha çok çalışma, tanıtım ve pazarlama yapılması gerekliliğinin ortaya çıktığını anlatan Taşbaşı, şöyle konuştu:

”Tur operatörleri sene başında ciddi felaket tellallığı yaptılar. Bu bizi de olumsuz yönde etkiledi. Bu tür korku verici demeçlerden etkilenmememiz gerektiğini anladık. Türk turizmi için Avrupa pazarında ummadığımız ülkeler İspanya, Fransa, Orta Doğu pazarında ciddi yükselme var. ‘One Minute’den sonra İsrail’de yaşanan düşüşe karşın da pazarda çok ciddi çalışmalar yapıldı ve artış kaydedildi. Yaşananlar nedeniyle İsrail pazarında yüzde 40’a varan eksilme söz konusu oldu. Tam durumu düzeltmiştik ama son krizle birlikte yeniden düşüşe geçtik.”

Türkiye’nin istenilen ziyaretçi sayısına henüz ulaşamadığını ancak son yıllardaki artışın da herkesin yüzünü güldürdüğünü ifade eden Genel Müdür, yabancı turistlerin en çok ilgisini çeken kentlerin başında Antalya, İstanbul, Kapadokya ve Muğla’nın geldiğini söyledi.

Bizim Antalya

“İsrail’de Yeniden Düşüşe Geçtik” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s