Antalya Haber

Alanya Belediyesi 5 İtfaiye Eri Alacak

Alanya Belediyesi 5 İtfaiye Eri AlacakAlanya İlçe Belediyesi, İtfaiye Müdürlüğündeki Boş İtfaiye Eri Kadrosuna 5 İşçi Alacak.

Alanya Belediyesi’nin alacağı itfaiye eri kadrosu için yapılacak sınavlara başvurular 4 Kasım’da başlayacak. Alanya Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ne şahsen yapılması gereken başvurular, aynı gün mesai bitiminde sona erecek. Posta yolu ve internet ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek. 30 yaşını doldurmamış ve KPSS sınavından en az 65 puan alan kişiler kadro için başvurabilecek. Boş kadroların 3 katı oranında aday sınava çağrılacak. Sınava girmeye hak kazanan itfaiye eri adaylarının listesi Alanya Belediyesi’nin “www.alanya.bel.tr” adresinde yayımlanacak. Sınav Alanya Belediye Başkanlığı hizmet binasında 11 Kasım 2009 Çarşamba günü saat 09.00’da yapılacak.

Sınavda adaylara Türkiye Cumhuriyet Anayasası, Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu, mahalli idareler ile ilgili temel mevzuat ve genel kültür soruları yöneltilecek. Başvuranlar arasından en yüksek puana sahip adaydan başlamak üzere, ilan edilen kadro sayısının 3 katı aday belirlenerek sözlü sınava çağrılacak. Sözlü sınavda başarılı olabilmek için 100 üzerinden en az 70 puan almış olmak gerekecek. Yüksek puandan başlamak üzere kadro sayısı kadar asil, kadro sayısının yarısı kadar da yedek üye belirlenecek. Sınavı kazananlar Alanya Belediyesi internet sayfasında ilan edilecek.Kyn.(CİHAN)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s