Antalya Haber

Akaryakıtta ”Self Servis” dönemi

Akaryakıtta ''Self Servis'' dönemiPetline Petrol Ürünleri A.Ş, istasyonlarına kurulacak olan özel pompalarla, müşterilerin kendi akaryakıtlarını doldurma ve ödemelerini pompa üzerinden yapma imkanı bulacağı ”Self Stop” sistemiyle müşterilerine, fiyat indirimi başta olmak üzere çeşitli avantajlar sunuyor.

Antalya Belek’teki Spice Otel’de yeni sistemin tanıtımı için düzenlenen Petline bayi toplantısına, Türkiye’deki 230 Petline bayi temsilcisi katıldı. Bayi toplantısında konuşan Petline Genel Müdürü Adnan Ünal, şirketin gelecekle ilgili planlarını ve müşteri ilişkilerinde yapılması gerekenleri sinevizyon eşliğinde anlatarak, ”self stop” uygulamasının getirdiği yenilikleri aktardı. Ünal, ”selfstop” uygulaması sayesinde arzu eden Petline müşterilerinin istasyona gelerek tüm işlemlerini kendilerinin yapabileceğini ve bu tercihte bulunanların daha az para ödeyerek tasarruf edebileceklerini vurgulayarak, ödeme işlemini kendisi yapmak istemeyenler için de eski uygulamanın devam edeceğini söyledi.

Sistemin otomasyon ve yazılım gibi unsurlarının yerli olduğunu da kaydeden Ünal sözlerini şöyle sürdürdü: ”Sistem, altyapının kurulması ve pompa dahil 10 bin doların altında bir rakama mal oluyor. Ancak altyapı hazır, ve pompa da uyumluysa rakam daha da aşağılara çekilebiliyor. Self Stop sisteminde ilk aşamada sahada bir personel yardımcı olmak için bulunacak. Türk halkı teknolojiyi seviyor. Güvenirse bunu da sevecektir. Bazıları (Türkler hizmet edilmesini sever, arabasından inmez) dese de biz bu teknolojinin sevileceğini ve tutacağını düşünüyoruz.”

KENDİ AKARYAKITINI KENDİN DOLDUR
Konuşmasında bayilere yönelik ”Petline Clubcard” ile müşterilere yönelik ”Petline Gocard” ürünlerini de tanıtan Ünal, Türkiye’de ilk kez uygulanacak olan ”self stop” uygulaması hakkında da, sahnede kurulmuş bir akaryakıt makinesi üzerinden bilgi verdi. Müşterilerin, bu istasyonlarda istedikleri zaman kredi kartları ya da sahip olacakları gocard’la, pompayı tutarak kendi araçlarını doldurabileceklerini anlatan Ünal, bu sayede çalışan personelle ilgili şikayetlerin azalacağını ve müşterilerin yüzde 2’lik bir oranda akaryakıt indirimi avantajını yakalayacaklarını anlattı.

Ünal, gerekli alt yapı hazırlıklarının tamamlandığını, söz konusu sistemin 1 ay içinde kurulacağını ve 3 aylık bir dönemde 150 istasyon hedeflediklerini belirterek, sistemin yayılması halinde istasyonda çalışan kişi sayısından tasarruf edilebileceğini dile getirdi. Ünal, yazılımı ve otomasyonu tamamen yerli olan bu sistemin, tüketiciye güven sağlayacağını ve sistemin alışılması için bir süre makinelerin başında personel bekletileceğini de sözlerine ekledi. Toplantının ardından Petline bayileri arasında çeşitli yarışmalar ve eğlenceler düzenlenirken, başarılı Petline bayilerine plaket verildi. 1994 yılında kurulan ve akaryakıt dağıtım, depolama alanında faaliyet gösteren şirketin, Ege, Marmara ve İç Anadolu bölgeleri başta olmak üzere Türkiye’de 230 bayisi bulunuyor.

Antalya Güncel

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s