Antalya Haber, Gazipaşa, Turizm

Gazipaşa Havaalanı’nın pisti uzayacak

Gazipaşa Havaalanı'nın pisti uzayacakAK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Gazipaşa Havaalanı pistinin uluslararası standartlara göre uzatılacağını söyledi. Planlamalara göre, bin 825 metre olan pist uzunluğu 2 bin 400 metreye çıkarılacak.

AK Parti Antalya Milletvekili ve aynı zamanda Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkan adayı olan Çavuşoğlu, bölge için büyük önem arz eden Gazipaşa Havaalanı ile ilgili olarak müjdeli haber verdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın pistin uluslararası standart olan 2 bin 400 metreye çıkarılması yönünde talimat verdiğini aktaran Çavuşoğlu, hükümetin turizm kenti olan Alanya’ya ayrı bir önem verdiğine işaret etti.

Havaalanının uluslararası boyuta ulaşması için engellerin bir bir ortadan kaldırıldığını anlatan Çavuşoğlu, “Fırsat buldukça Başbakanım Erdoğan’a ilçenin sorunlarını tek tek anlatıyorum. En son Alanya’nın havaalanı konusunda başbakanımıza bilgiler verdim. Uluslararası standartlara ulaşması için havaalanının pistinin uzatılması gerektiğini belirttim. Kendisi bizzat söz vererek pistin 2 bin 400 metreye çıkarılacağını söyledi. Ve bu yönde de talimatlar verdi. Pistin uzamasından sonra başbakanımız Gazipaşa’ya gelecek. Havaalanında çalışmalar önümüzdeki günlerde başlayacak. Alanyalıların içi rahat olsun.” dedi.

Kleopatra Otelciler Birliği Başkanı Mustafa Kahya ise havaalanı pistinin genişletilmesiyle birlikte Alanya’da turist patlaması yaşanacağını söyledi. Pist genişletildiği takdirde turizmcilerin hayallerinin gerçekleşeceğine inanan Kahya, “Havaalanı tam teşekküllü açılırsa şu anda gelen turist sayısının 2 katına çıkacağına inanıyorum. Çünkü turistlerin çoğu ulaşım sorunundan dolayı Alanya’ya gelmiyor. Antalya Havalimanı’na indiklerinde en yakın otelde tatillerini geçiriyor. 135 kilometre karayolu ile Alanya’ya gelmekten çekiniyor.” diye konuştu.

Oba Otelciler Birliği Başkanı Hızır Bozdoğan da müjdeli haberle birlikte yeni sezondan umutlandıklarını belirtti. Havaalanı açıldığı takdirde dünyanın dört bir yanındaki turistlerin ilk tercihinin Alanya olacağına inanan Bozdoğan şöyle konuştu: “Özellikle yabancı turistler karayolu ile uzun seyahat etmeyi sevmiyor. Havaalanı pisti genişletilerek uluslararası standartlara göre açıldığı zaman turistler Alanya’ya 40 kilometre uzaklıktaki havaalanına iniş yapacak.”

AntalyaGüncel

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s