Antalya Haber, Eğitim, Gezi, Kültür, Yetenek

Dünyanın En Zeki 200 İnsanı Antalya’ya Geliyor

Dünyanın En Zeki 200 İnsanı antalyaya GeliyorDünya Zeka Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen 18. Dünya Zeka Oyunları Şampiyonası 3-8 Kasım tarihleri arasında Antalya’da yapılacak. 27 ülkeden 200 katılımcının iştirak edeceği şampiyonanın favori ülkeleri arasında Türkiye de yer alıyor.

Şampiyonada, Türkiye’yi geçen sene dünyanın en zeki 2. adamı seçilen Mehmet Murat Sevim’in de yer aldığı Türk Beyin Takımı temsil edecek.

Dünya Zeka Oyunları Federasyonu’nun her yıl düzenlediği en önemli etkinliğin Türkiye ayağını Dünya Zeka Oyunları Federasyonu Türkiye Temsilcisi olan Akıl Oyunları Dergisi organize edecek. İlki New York’ta düzenlenen ve 13 ülkenin katılımıyla gerçekleşen şampiyonaya bu yıl 27 ülke ile rekor düzeyde katılım sağlanacak.

Ülkelerarası dostluk ve kardeşliğin pekiştirileceği şampiyonaya İsrail ve Yunanistan ilk kez katılırken, kıyasıya rekabetin yaşanacağı oyunlarda favori ülkeler arasında ABD, Almanya, Japonya, Çek Cumhuriyeti ve Türkiye başı çekiyor. Yarışmada Türkiye, milli gururu Mehmet Murat Sevim’in yanı sıra Salih Alan kaptanlığında Murat Koz, Taner Karabulut, Aziz Ateş’ten oluşan Türk Beyin Takımı’yla temsil edilecek.

Şampiyona, bulmaca meraklılarını bu işin önde gelen isimleriyle de buluşturacak. Kare Karalama oyununun mucidi Tetsuya Nishio, ABD’de bulmaca denince akla gelen ilk kişi olan Will Shortz, 6 kez Dünya Zeka Oyunları Şampiyonu olan Alman Ulrich Voight, dünyanın ilk ve tek kadın sudoku şampiyonu Çek Cumhuriyeti’nden Jana Tylova şampiyona için Antalya’ya gelecek.

BizimAntalya

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s