Antalya Haber, Dernekler - Vakıflar, Manavgat

Yakup Ekşi: Yıkım Projesi hayata geçemeyecek

Yıkım Projesi hayata geçemeyecekTürk milleti,tarihinde yaşamadığı bir yönetim sefaletine, güvenlik rezaletine ve ihanet tablosuna son günlerde yakından şahit olduğunu söyleyen Manavgat Ülkü Ocakları Başkanı Yakup Ekşi yaptığı yazılı açıklamada, “Hükümetin “yıkım projesi” yaşanan gelişmelerle birlikte saklanılamayacak boyutlarıyla açılmış ve bütün hıyanet ortaya dökülmüştür” dedi.

Manavgat Ülkü Ocakları Başkanı Yakup Ekşi yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi; “Milli beka, milli kimlik, milli varlık ve kardeşlik için duyduğumuz kaygı verici gelişmelerin tamamı ve öngörülerimiz maalesef gerçekleşme yolunda hız kazanmıştır.AKP’nin İmralı’da PKK’yı en iyi şartlarda yönetmesine izin verdiği ve en kısa zamanda İmralı’dan kurtarmak için girişimler başlatacağı (AB)(D)ullah Öcalan’ın talimatı ile dağdan inen PKK, Türk devletine teslim olmak için değil, Türk devletini teslim almak için Kandil Dağı’ndan göstermelik gruplarla inmektedir. En baştan beri söylediğimiz gibi Cumhurbaşkanı ve AKP iktidarının “İyi şeyler olacak” mesajı sadece PKK’nın menfaatlerine olacak gelişmeleri işaret etmektedir. Başbakan Erdoğan’ın “açılım”, İmralı Canisi’nin “yol haritası” adını verdiği yıkım sürecinin kurdelesi “devlet kararı” kılıfı ile Kandil kadroları tarafından alkışlarla Habur sınır kapısında kesilmiştir ve DTP’nin organize ettiği programlarda adeta şov yapmaktadır

Koskoca Türk devletini bir avuç PKK’lı karşısında aciz duruma düşüren AKP iktidarı şimdi PKK’lı teröristlerin “pişman değiliz” sözünü vurgulaya vurgulaya Türkiye’ye giriş yapmasından sonra, onlara hiçbir işlem yapmadan serbest bırakan ve onların şov yapmasına müsaade eden devlet, AKP eliyle yenilgiye uğramıştır ve yenilgiyi kutsamak için nutuklarla Türk milletini her zamanki gibi aldatmaya çalışmaktadır.Bu bir yenilgidir. Hiç kimse “biz büyük devletiz” nutukları ile bu yenilginin üzerini örtmeye çalışmamalıdır.Türk milletine her türlü acıyı yaşatan terör örgütü devlet eliyle meşrulaştırılmaktadır. Elinde şehit kanı olan teröristler elini-kolunu sallayarak Türkiye’ye giriyor ve terörist muamelesi ile değil, adeta kurtarıcı muamelesi ile karşılaşıyor. Şehadet ile ihanet, ay yıldızlı bayrak ile paçavra, gazi ile terörist, alçaklık ile kahramanlık, pişmanlık ile küstahlık AKP’nin lügatinde yer değiştirmiştir. Ne sınırdan giriş yapan hainlerde bir teslimiyet, mahcubiyet hissi vardır; ne de bunları kucaklayanlarda utanma, sıkılma ve pişmanlık emareleri görülmüştür. AKP iktidarının bundan sonra yapması gereken herhalde Kandil Dağı’ndan inenleri serbest bıraktığı gibi, Türkiye’nin cezaevlerinde yatan PKK’lıları da serbest bırakmak olacaktır. Onların da böyle bir talebi Kandil Dağı’ndan gelenlere yapılan bir muamele sonrası artık hak olmuştur!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak’ın kuzeyine operasyon yapılmasına isteyenlere “Türkiye’deki 5 bin teröristle mücadele bitti mi ki, Kuzey Irak’taki 500 kişiyle uğraşma safahatine gelinecek” diye cevap vermişti.Şimdi yaşananlara bakacak olursak, Kandil Dağı’ndaki 500 terörist ile Türkiye’deki 5 bin teröristin kucaklaşması, birleştirilmesi adına bir proje hayata geçirilmektedir. Kandil Dağı’ndaki terör kampı Türkiye’ye taşınmak istenmektedir. Ortada pişmanlık duyan, suçlarından dolayı teslim olan PKK’lı yok, ya ne var “Bizim taleplerimiz bunlar ve bunların hepsi yerine getirilecek” diye dayatma ile Kandil Dağı’ndan gelen bir terörist heyet var.Bu teröristler hala Kandil Dağı’nda giydikleri ve PKK’nın sembolü olan kıyafetlerle ortada dolaşmaktadır. Silahlarını da artık ne zaman kuşanırlar merakla bekliyoruz! Vatan uğruna şehadete ulaşmış yiğitlerimiz, gazilerimiz, ömrünü vatanın ve milletin bütünlüğüne adamış on binlerce korucu kardeşimizin ve vatandaşlarımızın onurları, hatıraları ve yadigârları ayaklar altına alınmıştır.Aziz şehit aileleri ve gazilerimiz büyük bir infial ile kendilerine verilen nişan, madalya ve beratları iade etmek üzere yurt çapında tepkiler göstermeye başlamışlardır.Yüreğinde vatan sevgisi, gönlünde millet sevdası, hayallerinde ay yıldızlı albayrak olan aziz millet evladının sessiz kalamayacağı ağır bir tahrik karşımızdadır.Neticede büyük Türk milletinin tarihinde rastlanmayacak bir yıkımın göstergesi ve birikerek taşma noktasına gelmiş, toplumsal öfkenin artık sınıra dayandığının işaretidir. Türk devleti kendisini esir alan ihanet zincirinden kurtulacak, Türk milleti bu ihanetler karşısında ayağa kalkacaktır. Türk milletinin milli ruhu bunu gerektiriyor çünkü. Bu öfkenin sürmesi ve sabrın zorlanması halinde, kendi mukaddesatına sahip çıkmak isteyecek olan Türk milletinin, bu uğurda neler yapacağını ve neyi göze alacağını bilmek isteyenlerin Milli Mücadele yıllarının sayfalarına bakmaları hayırlarına olacaktır. PKK’nın teslim alma alanı daha büyük bir potansiyele ulaşmadan, Türkiye’ye kendine gelmelidir. Yenilgileri zafere dönüştürecek yine Türk milletinin iradesidir.”

AntalyaGüncel

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s