Alanya, Antalya Haber

Alanya’da Toplu Taşımaya Yüzde 25 Zam

Alanya'da Toplu Taşımaya Yüzde 25 ZamTüketici Hakları Derneği (Thd),Alanya İlçesinde Toplu Taşıma Araçlarına Yapılması Planlanan Yüzde 25’lik Zamma Tepki Gösterdi.

THD Alanya Şube Başkanı Cemal Şencan, yüzde 25’lik zammın hiçbir yerde görülmüş bir rakam olmadığını söyledi. Alanya Belediyesi bütçesinde görüşülen ve ocak ayında kararının alınması beklenen uygulamaya asla izin vermeyeceklerini dile getiren Şencan, ekonomik krizin yaşandığı şu günlerde zammın büyük haksızlık olduğunu ifade etti.

Zammın yapılmaması için belediye yetkilileri ile görüşeceklerini ifade eden Şencan, gerekirse konuyu yargıya taşıyacaklarını belirtti. “Yüzde 25’lik zam tüketici haklarına aykırıdır” diyen Şencan, ekonomik yönden çok kötü durumda olan vatandaşların, zammın getirdiği külfetin altından kalkamayacağının altını çizdi.

Alanya Belediyesi zammı hayata geçirdiği takdirde, diğer belde belediyelerinin de bu kararı örnek alarak toplu taşıma araçlarına zam yapacağını kaydeden Şencan, zam haberini duyan halktan şikayetler aldıklarını belirtti.

HAVALANDIRMASI OLMAYAN OTOBÜSLER DOMUZ GRİBİ RİSKİ TAŞIYOR

Alanya merkezde bulunan toplu taşıma araçlarının bakımlı olmasına rağmen, belde belediyelerine ait araçların çok bakımsız olduğunu aktaran Şencan, beldelere giden otobüslerin çoğunda havalandırma olmadığını kaydetti.

Domuz Gribi’nin adeta salgın haline geldiği şu günlerde, otobüslerin hijyenik olması gerektiğini anlatan Şencan, “Bilindiği gibi 5 belde Alanya Belediyesi’ne bağlandı. Belediye zam yapmak yerine bu belde otobüslerinde yenilemeye ve düzenlemeye gitmelidir. Mevcut otobüsler halkın sağlığını tehdit ediyor. Otobüsler dezenfekte edilerek havalandırma sistemi takılmalı. Yetkilileri gereken yenilemeleri yapmaya davet ediyorum.” dedi. Kyn.(CİHAN)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s