Antalya Haber, Dernekler - Vakıflar, Gezi, Kültür, Kemer, Sivil Toplum Kuruluşları

TODOSK 1. Ulusal Likya Yolu yürüyüşü tamamlandı

TODOSK 1. Ulusal Likya Yolu yürüyüşü tamamlandı01-04 Ekim tarihlerinde 80 kişi ile yapılan ve 4 gün süren Likya yolu yürüyüşü tamamlandı.

Göynük yaylasından başlayan yürüyüş, Maden deresi, Kuzdere Kesme boğazı, Alacasu koyu, Phaselis antik kenti, Tekirova koyları, Çıralı, Olimpos antik kenti, Musa dağı, Adrasan, Gelidonya burnu feneri geçilerek Melanippe kalıntılarının bulunduğu Korsan koyunda tamamlandı. Alacasu, Çıralı ve Ardasan’da kamp kurularak gerçekleştirilen ve yaklaşık 90 km katedilen etkinliğin rehberliğini ise Kulüp Başkanı Ahmet Şimşek üstlendi. Zaman zaman Kemer ve Göynük belediyelerinin yemek sponsoru olduğu etkinlikte 10 TODOSK üyesi görev yaptı.

GÜNÜBİRLİK YÜRÜYÜŞ
Günübirlik yürüyüş 50 kişi ile Dağbeli yakınlarından başlayıp Derbent boğazı antik yol üzerinde devam ederek Kovanlık köyünde tamamlandı. Yaklaşık 15 km olan parkurun rehberliğini ise Suat Ersan Daloğlu ve Mustafa Akçeşme üstlendiler.

YURTDIŞI ETKİNLİĞİ
Geçtiğimiz ay içerisinde Feriha Kabaş liderliğinde yapılan Nürnberg yurtdışı etkinliğine 7 TODOSK üyesi katıldı. DAV (Deutscher Alpen Verein) dağcılık kulübü üyeleri ile 2280 mt. de bulunan dağ evine çıkılan faaliyette Uğur Bolat, Tamer Köroğlu, Metin Yalın ve Rafet Alaoğlu Alplerin 3418 mt. olan Wilder Freiger zirvesine bayrağımızı taşıdılar. Etkinlikte Feriha Kabaş rehberliğinde ayrıca Prag, Bamberg, Dachau, Münih (Oktoberfest) gezildi.

ALADAĞLAR’DA FEDERASYON EĞİTİMİ
Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun İleri kaya eğitimine TODOSK’tan 3 sporcu katıldı. Bir hafta süren ve Türkiye genelinden 96 kişinin katıldığı eğitim Niğde Aladağlar’da yapıldı.

KULÜP İÇİ ETKİNLİK
Hafta içerisinde Kulüp merkezinde Kulüp üyesi Ender Batur, Dağcılıkla ilgili belgesel bir film gösterimi ve söyleşi yaptı.

Ajans1

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s