Antalya Haber, Dernekler - Vakıflar, Gösteri & Miting, Kumluca, Sivil Toplum, Sivil Toplum Kuruluşları, İlçeler

Belediye önüne siyah çelenk

Belediye önüne siyah çelenkTüm Bel-Sen üyeleri, Kumluca belediyesinde çalışan bir işçiye baskı uygulandığı gerekçesiyle siyah çelenk bıraktı

Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) üyeleri, Antalya’nın Kumluca ilçesinde çalışan bir işçiye baskı uygulandığı gerekçesiyle Belediye’ye siyah çelenk bıraktı.

Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, “Eğer görüşünden dolayı soruşturma açsaydık belediyemize naklini istemezdik. Biz insanların görüşüne değil yaptığı işe göre muamele ederiz.” dedi.

Cumhuriyet Meyda’nı ve Belediye önünde bir araya gelen sendika üyeleri, basın açıklaması yaptı. Sendika Sekreteri ve Grup Sözcüsü Zöhre Tedik, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’nın belediye işçisi Birgül Yiğit Kabaklı’ya ‘sendikalı ve farklı görüşten olduğu’ gerekçesiyle baskı uyguladığı iddiasında bulundu.

Tedik, “Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, sendikamız çalışanı Kabaklı’ya ‘senin görüşün farklı. Seninle çalışamayız.’ diyerek baskı yapıp, soruşturma açmıştır. Sendika olarak başkanı personele ‘farklı görüşten’ diye baskı yaptığı gerekçesiyle protesto ediyoruz. Çalışanımızın sendika olarak yanındayız. Olayların takipçisi olacağız.” diye konuştu.

Açıklamanın ardından grup, ellerinde Belediye Başkanı Çetinkaya’yı eleştiren döviz ve pankartlarla belediye önüne gelerek siyah çelenk bıraktı.

Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ise söz konusu personelin Antalya-Muratpaşa Belediyesi’nden nakil ile geldiğini hatırlatarak, “Eğer görüşünden dolayı soruşturma açsaydık belediyemize naklini istemezdik. Biz insanların görüşüne değil yaptığı işe göre muamele ederiz. Ben bu personele görevini iyi yapmadığı için soruşturma açtım.” şeklinde konuştu.

Çetinkaya, ödül verirken de soruşturma açarken de kimseden icazet almayacaklarını belirterek, söz konusu personeli ihtiyaç duyulan bölümde istihdam ettiklerini sözlerine ekledi.

Bizim Antalya

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s