Alanya, Antalya Haber, İlçeler

Oba Belediyesi de Alanya’ya dava açtı

Oba Belediyesi de Alanya'ya dava açtıAlanya ilçesine bağlanmak istemeyen Oba Belde Belediyesi de Danıştay’a dava açtı.

Alanya’ya 5 kilometre mesafede bulunan Oba, Çıplaklı, Cikcilli, Tosmur ve Kestel belde belediyelerinin merkeze bağlanması İçişleri Bakanlığı’nın kararı ile 28 Ağustos’ta Resmi Gazete’de yayınlanmıştı. Tosmur beldesi bu karara sıcak bakarken, Oba, Çıplaklı, Kestel ve Cikcilli belde belediye meclisleri, belediyelerinin Alanya merkeze bağlanmaması için mecliste karar aldı. Geçen hafta Cikcilli ve Kestel belediyelerinin ardından bugün de Oba Belediyesi Danıştay 8. Daire Başkanlığı’nda dava açtı. Çıplaklı Belediyesi’nin ise hafta içinde dava açması bekleniyor.

Oba Belediye Başkanı Emin Hatipoğlu, dava dosyalarını ilgili birimlere teslim ettiklerini söyledi. Alanya’ya yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta olan beldelerinin merkezden hizmetlerle kalkınmasının mümkün olamayacağına inanan Hatipoğlu, Alanya’ya bağlanmak istemediklerinin altını çizdi. Alanya ile bugüne kadar hiç bir ortak çalışmalarının olmadığını anlatan Hatipoğlu, ekonomik ve sosyal yönden beldelerinin ilçe merkezinden daha iyi durumda olduğunu vurguladı.

Oba’nın coğrafik olarak Alanya’dan daha büyük bir belde olduğunu kaydeden Hatipoğlu, “Oba Belediyesi’nin merkeze bağlanması hizmetlerde aksamaya neden olur. Oba, gün geçtikçe nüfusu artan ve gelişen bir belde. Bu nedenle yerinde hizmetçok büyük önem taşıyor. Devlet kurumları beldemize yerleşmek için adeta birbirleriyle yarışıyor. Alanya’ya bağlanırsak beldede hizmetler durma noktasına gelir.” dedi.

Çıplaklı Belediye Başkanı Yaşar Ertekin de dava dosyalarını hazırlama aşamasında olduklarını söyledi. Dosyaların tamamlanması için avukatların çalışma içerisinde olduğunu dile getiren Ertekin, hafta içinde dosyalarını Danıştay’a ileteceklerini ifade etti.
kyn:bizimantalya

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s