Antalya Haber, Çevre ve İklim, Sağlık

Ispartalılara Sigara Cezası Yağdı

Ispartalılara Sigara Cezası YağdıIsparta’da, 2009’un ilk 9 ayında sigara yasağına uymayan 128 kişiye bin 20 lira ceza kesildi.

Isparta Sağlık İl Müdürü Dr. Süleyman Önal, 19 Temmuz 2009’da yürürlüğe giren kanun gereği lokanta, kafeterya, kahvehane ve resmi kurumlarda sigara içmenin yasaklandığını belirtti.

İl Tütün Kontrol Kurulu tarafından denetimlerin periyodik olarak devam ettiğini ifade eden Önal, kamu kurumlarında 577, özel işyerlerinde de bin 590 denetim yapıldığını anlattı. Önal, “İl Tütün Kurulumuz yaklaşık 50 kişiden oluşmaktadır. Farklı meslek gruplarına ait kişilerden oluşan kurulumuz eğitim ve denetim faaliyetlerini sürdürüyor. Okullarda, kamu kurumlarında eğitici görsel sunum destekli seminerler veriliyor. Amacımız, sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklardan gençliğimizi uzak tutmaktır. Afiş, pankart ve broşürlü uyarılarımız devam ediyor.” dedi.

Önal, dumansız hava sahası faaliyetleri kapsamında toplumun bilinçlenmesini sağlamak için konuyla ilgili tiyatro gösterisi, halı saha futbol turnuvası ve tavla turnuvası düzenlediklerini belirtti.

BizimAntalya

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s