Antalya Haber, Kepez

CHP ve MHP Kepez’de Günah Çıkardı

CHP ve MHP Kepez’de Günah ÇıkardıKepez Belediye’sinin 2010 yılı bütçesinin görüşüldüğü Kepez Belediye Meclis’inde CHP ve MHP günah çıkardı.  Görüşmelerinin uzadığı meclis oturumunda AKP ve MHP üyeleri arasındaki kısa süreli tartışma tansiyonu yükseltti.

Kepez Belediyesi’nin 2010 yılı bütçesi belirlendi. Geçen meclis oturumunda CHP Kepez Meclis Üyeleri “açılımı” protesto etmek için meclise gelmemesi ve MHP’li üyelerinin de bütçe dosyalarının gecikmesini bahane ederek oturuma katılmaması sonucu ertelenen Kepez Belediye meclis oturumu yapıldı. 2010 yılı bütçesinin görüşüldüğü ve 139 bin TL bütçenin kabul görüldüğü oturum kısa süreli MHP ve AKP üyelerinin gerginliğine sahne oldu.  Geçen oturumu protesto etmeleri sonucu katılmayan MHP ve CHP grup sözcüleri, katılmamalarının nedenlerini belirterek, adeta günah çıkardılar.

MHP Grup Sözcüsü M. Reşat Oktay, meclise karşı bir saygısızlıklarının olmadığının altını çizerek, “Biz 14.25’te grup olarak geldik. 14. 47’ye kadar bekledik.  3 kez ikaz ettik. Ancak olumlu bir yanıt alamadık. Biz protesto anlamında ayrılmadık. Meclis toplamadığı için ayrıldık. Yine muhalefetin diğer ayağı CHP’nin olmaması buna etkendir” şeklinde konuştu. CHP grup sözcüsü Şahali İnce ise, “Oturum günü şehit ailelilerini ziyarete gittik. Ondan dolayı katılmadık” dedi.

Açıklamalardan sonra bütçe gündemiyle ilgili söz alan MHP’li Oktay’ın gündem ile ilgili konuşmasının uzaması üzerine oturumu yöneten İsmail Hayyar, toparlaması yönünde talepte bulundu. Oktay, “Toparlamıyorum, Sabaha kadar konuşurum” şeklinde yanıt verdi. Bunun üzerine söz alan AK Partili Üye Tamyürek, meclis iç işleyişinin belli olduğunu belirterek, “Kimsenin sabaha konuşmam hakkı yoktur. Yaptığınız tamamıyla şova yöneliktir. Sizin doktor olduğunu biliyordum. Meğer, mali müşavirsin” diye çıkıştı.

Kepez Belediye Meclisi  geçen oturumu Ak Partili Av. İsmail Hayyar başkanlığında toplanmıştı.. Önce Divan Katipliği seçimini yapılmış ve yoklamaya geçilmişti. Yoklama sonunda salt çoğunluğun sağlanamamasında dolayı, Başkan Hayyar, Pazartesi günü yeniden toplanmak üzere oturuma ara vermişti. Toplantı sonunda CHP Kepez Meclis Üyelerinin “açılımı” protesto etmek için meclise gelmediklerini belirtilmişti. Toplantı öncesi salonda bulunan MHP’li üyeler de bütçe dosyalarının gecikmesini bahane ederek oturuma katılmayınca, salt çoğunluk sağlanamadığı görülmüştü. Toplantı sonrası makam odasında açıklamalar yapan Başkan Tütüncü, bunları demokrasinin gereği olarak gördüğünü söyleyerek,  “Haftaya herkes dersine çalışmış olarak gelir” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Güney Haberci

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s