Antalya Haber, Gazipaşa, Tarım

Bekir Rüzgar: Üretici kayıt belgesini mutlaka alın

Üretici kayıt belgesini mutlaka alınAntalya Tarım İl Müdürlüğü Bitki Koruma Şube Müdürlüğünden Ziraat Mühendisi Bekir Rüzgar, üretici kayıt belgesi olmayan sebze ve meyvelerin Toptancı Hali’ne alınmamasını istedi.

Gazipaşa Belediyesi Toptancı Hali’nde zirai ilaç kalıntısı ve üretici kayıt defteri tutulmasının zorunluluğu konusunda komisyoncular ve üreticilere bilgi veren Ziraat Yüksek Mühendisi Bekir Rüzgar, zirai ilaç kalıntıları ve bitkiye verilen kimyasalların tespiti için üretici kayıt defteri tutulmasının zorunlu olduğunu bildirdi. Komisyoncuların, sebze ve meyve getiren üreticilerine mutlaka ‘Üretici Kayıt Belgesi” sormalarını isteyen Rüzgar, ”Üretici kayıt belgesi tutmayan çiftçinin malını almayın. Çıkan sorunlardan komisyoncular sorumlu olur. Üretici yerine komisyoncu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulacak” dedi.

Toplantıda, üreticilerin, tarım ilçe müdürlüklerine başvurarak, çiftçinin ürettiği her çeşit sebze ve meyve için üretici kayıt defteri almaları istendi. Toplantıya Gazipaşa ilçe Tarım Müdürü Hasan Aslan, Gazipaşa Ziraat Odası Başkanı Hasan Çelik, Hal Komisyoncuları Derneği Başkanı Mithat Şükrü Güneş, Hal Müdürü Rahmi Özkaya ve komisyoncular katıldı.

AntalyaGüncel

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s