Antalya Haber, Korkuteli, İlçeler

Başkan Gökce’nin özel konukları

Başkan Gökce’nin özel konuklarıAntalya’da faaliyet gösteren Dr. Günseli-Bülent Akınsal İlköğretim Okulu Engelli İş Okulu öğrencileri Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce’yi ziyaret etti.

Spor, müzik, izcilik, satranç, seramik, mum imalat, trikotaj, ağaç işleri, el sanatları gibi çeşitli meslek kollarında eğitim gören özel konuklar, Başkan Gökce’ye kendi elleriyle yaptıkları seramik vazo ile büyük bir mum hediye etti. Duygulu anların yaşandığı ziyarette konuklarına meyve suyu da ikram eden Başkan Gökce vazoyu en güzel yerde saklayacağını ve mumu da doğum gününde yakarak özel konuklarını hatırlayacağını ifade ederek, kedisi de zihinsel engelli konuklara belediye logolu barsak hediye etti. Okul Müdür Yardımcısı F. Hanım Özkan, Beden Eğitimi Öğretmeni Sevilay Gezer, Sınıf Öğretmenleri Nil Şimşek, Suzan Yetim ve Hemşire Seher Yol’un 17 öğrenciye eşlik etiği ziyarette, amaçlarının zihinsel engelli çocukların görerek ve yaşayarak eğitilmesi olduğu belirtildi. Müdür Yarımcısı F. Hanım Özkan, “Görsel Eğitim çok önemli. Okul Müdürümüz Niyazi Arşın’ın Korkutelili olması ve Başkan Hasan Gökce’nin engelli çocuklara verdiği önem ile desteklerini bildiğimizden dolayı ilk ziyaretimizi Korkuteli’ne yaptık. Burada 12-18 yaş gurubu çocuklarımızla Kaymakam, Belediye Başkanı ve Milli Eğitim Müdürü’nü ziyaret ediyoruz. İlçe de tarihi ve görmeye değer yerleri geziyoruz. Bu şekilde hem ders hem egzersiz eğitimi yapıyoruz. Bundan sonra da diğer ilçe gezilerimiz devam edecek” dedi.

Başkan Gökce, özel konukların sorularını cevaplayarak Korkuteli hakkında bilgi verdi. İlçenin meşhur olduğu meyve, mantar, serin havası, ileriki yıllarda restore edilerek ziyarete açmayı hedefledikleri tarihi miraslar Medrese, Alaaddin Camii ve hamam hakkında bilgi veren Gökce, kış aylarında 20 bin olan nüfusunun yaz aylarında 80 binlere çıktığını da belirterek Korkuteli’nin yazlık tatil özelliğini de vurguladı. Engelli çocukların eğitiminin önemli olduğunun altını çizen Gökce, “Son dönemlerde yaşanan gelişmelerde bu çocuklarımızın hayata hazırlanması noktasında umut veriyor. Bu olaydan mutluyuz. Biz de hem özel işimiz hem de belediye olarak bundan sonraki çalışmalarımızda öncelikli alanlarımızdan birisidir bu. Okulunuzu ziyaret ettim ve çalışmalarınızı kutluyorum. Başarılar diliyorum. Ayağınıza sağlık” dedi. Engelli vatandaşlar için uzun vadede bir takım projeleri olduğunu hatırlatan Başkan Gökce, “Bizim de uzun vadede sosyal ve mesleki beceri kazandırmaya yönelik bir merkez projemiz var. Çocuğa bağlı yaşayan aileler var. Çarşıda işi olan aileler çocuklarını bir iki saat bırakabileceği bir merkez. Yaz döneminde kamp planlıyoruz. Bu yıl Şehzade Korkut Yaz Şenlikleri’nde Batman, Anamur ve Antalya Engelli Basketbol Turnuvası düzenledik. İlkini başlattın ve geleneksek olacak. Geniş kapsamlı projeler var” dedi.

Antalya Güncel

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s