Açılış, Alanya, Antalya Haber, Spor, İlçeler

Alanya yeni stadına kavuşuyor

Alanya yeni stadına kavuşuyorAntalya’nın Oba beldesinde yapımı süren 15 bin kişilik modern stadyumun yer tesliminin 11 Kasımda gerçekleştirileceği bildirildi.

Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, 15 yılı aşkın süredir yapımı devam eden stadyumun tamamlanma aşamasına geldiği belirtildi. 15 bin kişilik stadyumun yapımının yüzde 90 oranında tamamlandığı, çimlendirme işleminin bitirilerek 11 Kasımda teslim edileceği kaydedilen açıklamada, yer teslimini takiben 6 ay içerisinde stadyumda maç oynanmaya başlanacağı kaydedildi. Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, 11 Kasımda yer teslimi yapılacak Alanya Şehir Stadyumu’nun yol ve çevre düzenlemesine ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan ile ilgili birim amirleri katıldı. Toplantıda Oba ile Kızılcaşehir köyünde yapımı devam eden stadyumun gidiş, geliş yollarının onarımı ve genişletme çalışmaları görüşüldü.

Kaymakam Hulusi Doğan, Alanyaspor’un resmi maçları haricinde Alanya Şehir Stadyumu’nda, uluslararası turnuvalar, futbol kulüplerinin kamp çalışmaları, sosyal ve kültürel etkinliklerin de yapılacağını söyledi. Stadyumun fiziki anlamda yüzde 90’ının tamamlandığını ifade eden Kaymakam Hulusi Doğan, ”11 Kasımda yer teslimi, çim ekimi yapılmış olarak gerçekleşecek. Bunu takiben 6 ay sonra stadyumun müsabakalara hazır hale gelmesini planlıyoruz” dedi.

Stadyumun tamamının kapalı tribüne sahip olduğunu belirten Doğan, ”Stadyumun 600 araçlık otoparkı var. FIFA ve UEFA kriterlerine uygun ışıklandırma sistemiyle gece müsabakaları da gerçekleştirilebilir. Çok amaçlı olarak kullanılması planlanan stadyumda futbol müsabakalarının yanı sıra çeşitli sportif faaliyetler, konser, festivaller de yapılacak” diye konuştu.

Antalya Güncel

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s