Antalya Haber, Ekonomi, Medya, Siyaset

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani: “Proje yok, vaatleri konuşuyoruz”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani Proje yok, vaatleri konuşuyoruzAK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, yerel seçimlerden 6 ay geçmesine rağmen Antalya’da bir çivi çakılmadığını ve herhangi bir gelişme olmadığını belirterek, “ ‘Yaparsa Hoca Yapar’ diyerek ortaya çıkan Akaydın’ın henüz hiçbir projesi bile yok. Halen vaadlerini ve bu vaadlerinin uğradığı değişimleri konuşuyoruz” dedi.
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, VTV’de yayınlanan Barometre programında Demokratik açılım ve yerel siyasetteki gelişmelerle ilgili Hakan Çırak’ın sorularını cevaplandırdı.
DEMOKRATİK AÇILIM BİRLİK VE BERABERLİK İÇİN ATILAN ADIMDIR
Kendisinden önce programda konuşan ve Hükümetin Demokratik Açılım çalışmalarına, ‘Bu bir bölünme projesidir’ diyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay’ı eleştiren Samani, “Demokratik açılım, Genel Merkezimiz ve hükümetimiz nezdinde yürütülen bir projedir. Bu konuda gerekli açıklamaları genel merkezimiz yapmaktadır. Biz iktidar partisi olarak hiçbir siyasi parti ile polemiğe girmemeye çalışıyoruz. Fakat, Demokratik açılım bölünme projesi değil, birlik ve beraberliğin pekişmesi amacıyla atılan adımdır. Ülkemizin içerde ve dışarıdaki tüm sorunlarını çözmek için atılan adımların hepsidir. Terörü minimize etmek için atılan adımlardır. Burada teröristlerle herhangi bir pazarlık söz konusu değildir. Tam aksine 30 yıldır devam eden bu meseleyi en aza indirmek hatta bitirmek için başlatılan bir çalışmadır” diye konuştu.
HOCANIN HAKKINI VERMEK LAZIM (!)
Yerel seçimlerin ardından 6 ay gibi bir zaman geçmesine rağmen Antalya da hiçbir gelişme olmadığını belirten Samani, “6 aydır proje konuşmamız gerektiği yerde verdiği vaatleri konuşuyoruz. Seçimden önceki vaatlerinin seçim sonrasında nasıl değiştiğini konuşuyoruz. Hakkını vermek lazım Akaydın’ın yaptığı çok iyi şeyler var. Örneğin Akaydın’dan kavşaklara büyük neşter açıklamaları günlerce basında yer aldı. Kamyonun arkasından birkaç asfalt dökmekle trafiğe neşter vurulmuyor. Ben bunun dışında Akaydın’ın Hocanın hiçbir icraatını hatırlamıyorum. Tabi hakkını yememek lazım çok güzel kadrolaşmada yaptı. Antalya’nın tarihi bir belediyesi olan Büyükşehir’de bütün değerli insanları bir kenara iterek kadrolaşma yaptı. Üniversitede ne kadar eşi dostu varsa hepsi belediyeye getirildi. Akaydın’ın seçimden önce her gariban aileye iş vereceğim sloganı vardı. Her gariban aileden bir kişi dedi, CHP İl Başkanı Ömer Melli’nin kızını işe aldı. Akaydın, seçimden önce seçim gazetelerinde broşürlerde ‘100 bin kişiye iş’ diyordu. Şimdi ise ‘10 bin kişi dedim birisi yanına ‘0’ koymuş’ diyor. Seçim döneminde boş vaatler ile halkın oyunu alan Akaydın, şimdi iş için kapısına gelenleri iş bulma kurumuna gönderiyor. ‘Elektrik faturaları tarihe karışacak’ dedi. Şimdi ise yaptığı söyleşide ‘ben bedava elektrik demedim, sadece güneş panelleri ile elektrik elde edilebilir’ dedim diyor. Ben buradan Antalya halkına seslenmek istiyorum. Faturasını ödeyemeyen insanlar belediyeye gitsinler” dedi.
ERDEMLİ OL, KONUŞMAYACAĞIM
Akaydın’ın, seçim döneminde yalan yanlış vaatlerle konuştuğunu ifade eden Samani, “Şimdi belediye başkanısınız, erdemlilik gösterin ve yapmayacağınız vaatlerde bulunduğunuzu, Ak Parti’yi ve Türel’i vurmak için yalan beyanlarda bulunduğunuzu, yapamayacağınız sözler verdiğinizi, böyle davranmazsanız size kimsenin oy vermeyeceğini, seçimi kazanmak için böyle yaptığınızı itiraf edin. Siz bu erdemliliği gösterin ben bir daha hiç konuşmayacağım” dedi.
HOCA’YA HAL UYARISI
Antalya’nın iki önemli sektörü olan tarım ve turizm konusunda hassas olunması gerektiğini belirten İl Başkanı Hüseyin Samani, “Tarım sektörü, Antalya’nın kalbidir. Geçtiğimiz günlerde TV haberlerinde Büyükşehir Genel sekreterinin hal satışı ile ilgili olarak ‘Daha o konu pişmedi’ şeklindeki sözlerine ve bu cümlelerin ardından Akaydın’ın gülmesine tanık oldum. Böylesine önemli bir konuda Antalya’nın Büyükşehir Belediye Başkanı ve Genel sekreteri böylesine alaycı konuşamaz. Bu meseleye bu şekilde bir yaklaşım kabul edilemez Ben hal ile ilgili söylemleri ve atacağı adımlar konusunda Hoca’yı uyarıyorum” diye konuştu.
2011 SEÇİMLERİ İÇİN START VERDİK
AK Parti İl Başkanlığı olarak teşkilatlar ve genel merkez ölçeğinde yerel seçimler sonrasında gerekli değerlendirmelerin yapıldığını belirten Samani, “Yerel seçimlere baktığımızda geçen seçimlerde aldığımız desteği aldığımızı gördük. Ancak karşı tarafta farklı birleşmeler oldu. İlçelerde de böyle oldu. Şimdi 2011 yılına odaklandık, hazırlık ve çalışmalarımıza başladık” dedi.

Ajans1

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s