Antalya Haber, Kepez

Tütüncü “Gençleri ve çocukları önemsiyoruz.”

Hakan Tütüncü “Gençleri ve çocukları önemsiyoruz.”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ülkemizin muasır medeniyet hedefine, gençlere ve çocuklara yapılacak yatırımla ulaşacağını söyledi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı (TEGV) Suna Kıraç Eğitim Parkı Yöneticisi Lütfiye Altınkaya’yı makamında kabul etti. TEGV Antalya Şube Başkanı Altınkaya,  Suna Kıraç Eğitim Parkı’nda yapılan eğitim çalışmaları hakkında Tütüncü’ye bilgi verdi. Başkan Tütüncü, TEGV’in eğitim parklarının eğitim alanında büyük bir hizmet verdiğini anımsatarak, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı iken TEGV’in, Türkiye’deki eğitim parklarını ziyaret ettiğini belirtti.
Suna Kıraç Eğitim Parkı’nı da ziyaret ettiğini dile getiren Tütüncü, “TEGV’in, eğitim parkları, çok önemli bir kamu faaliyeti, hizmeti yapıyor. Suna Kıraç Eğitim Parkı da şehrimizin en önemli sorunlarından bir tanesi olan göçle gelen ailelerin çocuklarının eğitim süreçlerinin desteklenmesine yardımcı oluyor. Eğitim gönüllüleri, maddi beklenti olmadan, manevi beklentilerle hareket ediyor ve topluma karşı sorumluluklarını yerine getiriyor.” şeklinde konuştu.
Başkan Hakan Tütüncü, göreve geldiği günden itibaren çocuklara ve gençlere büyük önem verdiğini söyleyerek, şunları ifade etti: “Atatürk ve yol arkadaşları milletimizin istiklal mücadelesini vermişlerdi. Şimdi biz de istikbal mücadelesini vermeliyiz. İstikbal mücadelesinin en iyi verileceği yer çocuklarımız ve gençlerimizdir. Gelecek onların omuzları üzerinde yükselecek. Milletimizin, ülkemizin devletler dengesinde çok önemli bir yere ulaşması, bizim onlara yapacağımız yatırımlarla olacaktır.”
Kepez Belediye Başkanı, devletin katkılarıyla, destekleriyle eğitim-öğretim sürecini tamamladığına işaret ederek, “Bana sunulan imkânlar maddi durumu iyi olmayan çocuklara sunulmuş olsaydı, belki o çocuklar da farklı yerlerde gelebilirlerdi.  Bu nedenle önemli mevkilerde bulunanların topluma borcunun olduğunu düşünüyorum Ülkemize ve milletimize daha faydalı olmamız lazım. Halk deyimiyle kendimizi kurtarmışız, sorumluluk bilinciyle başkalarını kurtarmak için de çalışmalıyız.” görüşünü dile getirdi.
Başkan Tütüncü, Suna Kıraç Eğitim Parkı’ndaki eğitim faaliyetlerine ellerinden gelen desteği sağlayacaklarını da sözlerine ekledi.
Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı (TEGV) Suna Kıraç Eğitim Parkı Yöneticisi Lütfiye Altınkaya da, eğitim parkındaki çocukların yaptığı bir tabloyu da Başkan Tütüncü’ye hediye eti.

Antalya Güncel

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s