Antalya Haber, Gezi, Muratpaşa, Ortaöğretim

Muratpaşa lisesi Avrupa yolunda

Muratpaşa lisesi Avrupa yolunda
Muratpaşa Lisesi’nden bir grup öğrenci, Avrupa Birliği Gençlik Programları Comenius Okul Ortaklığı çerçevesinde, yaptıkları genetik biliminin tarihçesine ilişkin araştırmalarını sunmak üzere yarın İspanya’ya gidecek.

Geçtiğimiz öğretim yılında AB Gençlik Programları Comenius Okul Ortaklığına kabul edilen, bu ortaklık doğrultusunda geçtiğimiz Nisan ayında Almanya, Litvanya, Romanya, İtalya, ve İspanya’dan 17’si öğretmen 32’si öğrenci 49 kişiye ev sahipliği yapan Muratpaşa Lisesi, genetik biliminin tarihçesini araştıracak olan, çeşitli ülkelerden öğreatmen ve öğrencilerin yer aldığı çalışma grubuna katıldı.

Muratpaşa lisesi Müdür Yardımcısı İlyas Salur, Biyoloji Öğretmeni Salih Baş ve öğrenciler Anıl Karasoy, Yaser Korkmaz, Mehmet Çetin, Tuğçe Karaburun, Yeşim Özev, Burçak Köle, Gamze Gökmen ve İrem Dirican 17-24 Ekim tarihlerinde İspanya’nın Beniel İES Gil de Junteron Ortaöğretim Kurumunda Yapılacak projenin üçüncü toplantısına katılacaklar. Bu toplantıda Nisan ayında tüm ortak okulların kendi ülkelerinde yapmış oldukları anketin sonuçları değerlendirilecek.

Projenin bir parçası olan anketin konusu GDO (Genetik yapısı değiştirilmiş Organizma) Hakkında ortak okulların yaşadıkları kentlerdeki bilgi düzeyini ölçmek olduğunu belirten yetkililer, bu amaçla her okulun yaşadıkları bölgede bulunan, değişik yaş gruplarından toplam 500 kişiye anket uyguladıklarını bildirdiler. Anketin sonuçlarının İspanya’daki toplantıda karşılaştırılarak, Mayıs 2010’da proje koordinatörü İtalya’nın ev sahipliği yapacağı final toplantısında ele alınacağını kaydeden yetkililer, projeyle elde edilen verilerle proje ürünlerinin Romanya’daki ortak okulun hazırladığı web sitesinde yayınlanacağı belirttiler.

Antalya Guncel

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s