Antalya Haber, Ekonomi, Fuar, Hizmet

”Antalya fuarcılıkta cazibe merkezi oldu”

anfas11111

Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım AŞ (ANFAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık, Antalya’nın fuarcılık sektöründe Akdeniz ve Orta Doğu ile Kafkasya bölgesinde cazibe merkezi haline geldiğini bildirdi.

Çalık, ANFAŞ tarafından yaptırılan Antalya Expo Center’in 10 yıl önce faaliyete geçtiğini anımsattı. ANFAŞ’ın 10 yılda fuarcılık sektöründe Türkiye’ye örnek olduğunu belirten Çalık, bu süre içinde yılda 14 fuar düzenlediklerini kaydetti. Çalık, şöyle konuştu: ”Antalya’da bir grup iş adamı, Antalya Ticaret Odası, Özel İdare ve belediyelerin katkılarıyla ANFAŞ’ı kurduk. 10 yılda fuarcılıkta çok önemli yol aldık. Yılda 14 fuar düzenliyoruz. Hedefimiz yılda 20 fuar organize etmektir. Antalya fuarları artık uluslar arası niteliğe kavuştu. Dış ülkelerden ziyaretçi ve fuara katılan şirket sayıları artıyor. Antalya’da ANFAŞ tarafından yapılan fuarlara yılda 300-350 bin ziyaretçi katılıyor. Bu, en az 300-350 milyon dolar demek. Bu kadar gelir Antalya ekonomisine akıyor.”

Yapı Elemanları Fuarı YAPEX, Otel Ekipmanları Fuarı, Yiyecek İçecek Fuarı, Yaş Meyve Sebze Fuarının uluslararası nitelikte olduğunu anlatan Çalık, geçen yıl yapılan sağlık fuarının da başarılı olduğunu bildirdi. Çalık, sözlerini şöyle sürdürdü: ”Antalya fuarcılıkta cazibe merkezi oldu. Çünkü, Antalya fuarlarına, Avrupa’dan, Akdeniz ülkelerinden, Orta Doğu ve Kafkasya bölgesinden katılımcı sayıları her geçen gün artıyor. Antalya, dünyanın en kaliteli otelleri olması, uluslararası hava alanı bulunması, kültür ve tarihi ile doğal güzellikleriyle cazibe merkezi. Ancak, Antalya’da kış turizmini de canlandırmak gerekiyor. Bunun için alternatif turizmi harekete geçirmemiz gerekir. Antalya’da alternatif turizm için sağlık fuarları çok önemli. Sağlık fuarı yaparak turizmi de çeşitlendirmek istiyoruz.” Çalık, gelecek 10 yıl, her yıl 20 fuar düzenlemeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

AntalyaGuncel

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s